Englezi sa šest golova trijumfovali protiv Paname (video)

Fudbalska reprezentacija Engleske ostvarila je ubedljivu pobedu nad selekcijom Paname od 6:1 u drugom kolu grupe G, Svetskog prvenstva u Rusiji.

Engleski fudbaleri pobedom nad Panamom obezbedili bi plasman u narednu rundu takmičenja, dok debitant na ovom šampionatu želi da popravi utisak nakon poraza od Belgije. Egipćanin Gehad Griša sudiće ovaj meč u Nižnjem Novgorodu, a ovo su sastavi ekipa:

ENGLESKA (3-5-2): Pikford - Voker, Stouns, Megvajer - Tripije, Loftus Čik, Henderson, Lingard, Jang -Sterling, Kejn

PANAMA (4-5-1): Penedo - Tores, Eskobar, Muriljo, Dejvis - Gomez, Godoj, Kuper, Barsenas, Rodrigez – Perez.

Panama je imala dva napada, ali su bili loši u završnici.

GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Nakon kornera Tripijera, Stons je ostao potpuno sam na 11 metara od gola i lagano je savladao protivničkog golmana.

Sjajan šut imao je Barcenas, no lopta odlazi pored gola.

GOOOOOOOOOOOOL!!!! Eskobar je napravio faul nad Lingardom, a egipatski sudija je dosudio penal. Hari Kejn je bio precizan i treći put se upisao u strelce na ovom šampionatu.

Nastavili su Englezi da kontrolišu igru, a nakon drugog postignutog gola  to im je mnogo lakše.

GOOOOOOOOOOOL!!!! U listu strelaca se upisao i Lingard fenomenalnim golom sa 20 metara.

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Ponovo Stons i to nakon savršene akcije Tripijera, Hendersona i posle promašaja Sterlinga, Stons se našao na pravom mestu za 4:0.

GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Novi penal za Englesku i novi gol Kejna.

U nastavku je opao ritam utakmice, što je bilo i očekivano nakon ubedljivog prvog poluvremena.

GOOOOOOOOOOOOL!!!!! Loftus Čik je šutirao ka golu, ona je zakačila Kejna i prevarila golmana za 6:0.

Odmah zatim Kejna je zamenio Vardi, a Delf je ušao umesto Lingarda. Kasnije je na  drugoj strani Arojo je zamenio Barsenasa, a Baloj Gomeza, dok je kod Engleza Rouz ušao umesto Tripijera.

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Istorijski, prvi gol za Panamu na Svetskom prvenstvu postigao je Baloj, što je donelo veliko slavlje njihovim navijačima.