Željo bolji od Narve

Fudbaleri Željezničara su u okviru revanš susreta prvog pretkola Evropske lige savladali Narvu Trans sa 3:1.

U petoj minuti su gosti poveli. Nakon snažnog udarca i odbitka sa distance, lopta pogađa našu prečku, a odbijenu loptu u gol ubacuje Plotnikov. U 17. minuti dobar korner Pavića, ali na drugoj stativi fudbaleri Plavih nisu uspjeli bolje šutirati. Dvije minute poslije Čurjurićev pokušaj ubačaja iskosa odlazi malo pored stative gostujućeg gola. Najbolja šansa za Plave u 21. minuti. Pavić sjajno proigrava Zajmovića, ovaj izlazi pred gol, ali njegov udarac sjajno brani Kotenko. Nakon kornera Bogičević odlično skače, ali udarac glavom odlazi tik pored stative.

Domaći su poravnali u 25. minuti. Nakon greške gostiju, Čurjurić sa starne ubacuje, a Zajmović glavom šutira i pogađa za poravnanje. Dvije minute poslije Blagojević sa distance šutira, lopta odlazi preko gola. U 29. minuti bilo je 2:1. Čurjurić je ubacio iz kornera, a Krpić iskoristio loše istrčavanja golmana i snažno glavom zatreesao mrežu Estonaca.

Dobra šansa Narve u 33. minuti. Nakon ubačaja na drugog stativi glavom šutira Ovsjanikov, ali Kjosevski sjajno brani. Arežina je tukao u 38. minuti iz slobodnog udarca, ali lopta je pogodila jednog domaćeg fudbalera. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:1.

U 53. minuti ubačaj sa desne strane ne koristi najbolje Proshin koji glavom šutira preko gola iz dobre situacije. Arežina je gađao u 58. minuti sa 20 metara, ali se paradom iskazao Kotenko. Još jedna dobra prilika za goste u 67. minuti. Iskosa je volej uhvatio Barkov, ali loptu od bloka odbija se uz spoljni dio mreže.

Veselinović u 79. minuti šutira sa vrha kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored gola. U 82. minuti Plavi postižu još jedan gol. Veselinović je sjajno uposlio Krpića, koji nakon odličnog otvaranja zaobilazi golmana i postiže svoj drugi gol. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Željezničar narednu utakmicu igra u četvrtak u okviru drugog pretkola Evropske lige protiv pobjednika duela Apolon – Stumbras. Prva utakmica će se igrati na Grbavici.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo