Želji bodovi u Gabeli

Fudbaleri Željezničara su pobijedili GOŠK u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 1:0 Prvi su zaprijetili domaći, ali pokušaj Kulovića iz sedme minute nije ugrozio Kjosevskog da bi devet minuta kasnije Zajmović prošao po lijevoj strani i šutirao, no preko gola Kozića.

U 23. minuti je pokušao Kulović, ali njegov udarac je uhvatio Kjosevski, a Željo je na drugoj strani odgovorio preko Bakrača u 35. minuti koji je šutirao preko gola.

Minut kasnije Džajić je dobro šutirao, ali pored gola da bi posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je Arežina iz velike udaljenosti šutirao pravo u Kozića.

Na samom startu drugog dijela pokušaj Zajmovića nije ugrozio Kozića, a dvije minute kasnije krilni igrač Željezničara je uposlio rezervistu Vranješa koji je šutirao pored gola golmana GOŠK-a. Arežina je u 53. minuti susreta iz slobodnjaka šutirao pored gola, a na sljedeću šansu se čekalo do 69. minute susreta kada je Ramić nakon centaršuta Ereiza sa desne strane šutirao preko gola.

Plavi su do pogotka stigli u 75. minuti utakmice. Ivan Čurjurić je pokušao šutirati, a na kraju je to ispala perfektna asistencija za Asima Zeca koji je pogodio mrežu Dalibora Kozića za vodstvo od 1:0. U 90. minuti Čurjurić je uposlio Zeca koji je ubacio u sredinu, ali na loptu je zakasnio Veselinović, pa je do kraja ostalo 1:0.

Gošk - Željezničar 0:1 (0:0)

Stadion: Perica Pero Pavlović. Gledalaca 1.000. Sudija: Grbić Zoran (Prijedor). Žuti kartoni: Hasanović, Đajić (GOŠK), Šabanadžović (Željezničar). Strijelac: 0:1 Zec (75).

GOŠK: Kozić, Hasanhodžić, Ereiz, Aletić, Kulović, Grvala (46. Anković), Đajić, Raguž, Ramić (72. Hajdarević), Vego (38. Vidmar), Hasanović. Trener: Feđa Dudić.

Željezničar: Kjosevski, Bogićević, Bakrač, Rodin, Pavić, Šabanadžović, Hajdarević (46. Vranješ), Čurjurić, Arežina (64. Veselinović), Zajmović (73. Zec), Krpić. Trener: Slobodan Krčmarević.