Sarajevo potopilo Breznicu

SFK 2000 Sarajevo

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo nastavile su s pripremama za Ligu prvaka, a danas su u Trening centru FK Sarajevo odigrale prijateljsku utakmicu protiv Breznice koja će u Ligi prvaka predstavljati Crnu Goru.

Već u šestoj minuti velika prilika za Alisu Spahić, ali lopta odlazi u korner. Jasna Đoković sjajno je izvela udarac iz ugla, a Aida Hadžić se našla na pravom mjestu i to je bilo 1:0 za domaće.

Sarajevo - Breznica

Do kraja prvog poluvremena viđene su još dvije prilike, po jedna na obje strane. Prvo je Jasna Đoković pokušala sa dvadeset metara, ali golmanica Breznice brani, a u 41. minuti grešku Envere Hasanbegović nisu iskoristile napadačice Breznice, pa se na odmor otišlo s 1:0 za SFK 2000.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena Selma Kapetanović je pogodila za 2:0, a u 61. minuti nakon slabe reakcije zadnje linije Breznice Tamara Bojat postiže gol za 3:0.

Četiri minute kasnije Breznica je preko Karličić smanjila na 3:1. Već u sljedećem napadu Breznica je mogla i do drugog gola, ali sjajno je intervenisala golmanica SFK 2000 Sarajevo, Arnela Šabanović.

SFK 2000 Sarajevo - Breznica Pljevlja 3:1 (1:0)