Sarajevo na koljenima

Radnik je bio bolji od Sarajeva pobijedivši sa 2:1, što je veliki rezultat s obzirom da su se Bjeljinci pribojavali ovog susreta jer su gosti, ipak, bili favoriti. I u najavama, trener Mladen Žižović je najavljivao da je svaki rezultat  dobar,  sem poraza. Bjeljinci su odigrali dobro i pobjeda je podvig.

Radnik je poveo u 27.minutu  izvanrednim udarcem Mekića sa 25 metara. Poslije toga, domaćin je imao još neke prilike, ali bez realizacije. Sarajevo je poravnalo u 69. minutu. Šišić je centrirao sa desne strane, a Handžić  je na pravom mjestu. Poslije toga, golman Lučić je odbranio dvije izgledne prilike koje su imali Handžić i Šišić. Kad su svi mislili da je remi na pomolu, rezervista Đelmić je, dobro poslužen od Bradonjića, savladao Pavlovića za pobjedu i velika tri boda.

RADNIK - SARAJEVO 2:1 (1:1)

Gradski stadion. Gledalaca: 1000.  Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški).  Strijelci: 1: 0 Mekić u  27, 1:1 Handžić u 69,  2:1 Đelmić u 89. Žuti kartoni: Vasić, Franić (Radnik), Šafranac, Hodžić, Stanojević, Velkoski (Sarajevo)

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Mekić (od 70. Sušić), Vasić, Peco, Hadžić (od 61. Đelmić), Glišić (od 74. Bradonjić), Đurić, Aleksić

SARAJEVO: Pavlović, Hođić (od 46. Halilović), Šabanović, Stanojević, Hebibović, Resić (od 46. Šišić), Velkoski, Afranac, Mustafić, Handžić, Dupovac

"Odigrali smo odlično, kako smo se dogovorili. Prvo poluvrijeme je bilo bolje. Gosti su u drugom dijelu podigli nivo igre, ali smo mi kontrolisali igru. Golman Lučić je bio na visini zadatka. Đelmić je postigao odlučujući gol, zato je i doveden kao vrsni strijelac.Velika pobjeda",  kaže, trener Radnika, Mladen Žižović.

"Prvo poluvrijeme je bilo jako loše. U drugom je bilo mnogo bolje, poslije izmjena. Imali smo neke šanse koje nismo iskoristili i onda  nam se ovo desi. Čestitke Radniku. Mi se okrećemo Atalanti",  rekao je trener Sarajeva Musemić.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo