0 : 1
0 : 1

Šabiću se trese klupa (video)

04.08.2018 Administrator DC

Ā U trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Tuzla Sitij-a je minimalnim rezultatom 0:1Ā uspjela savladati Mladost u Doboju. Jedini gol na susretu postigao je Nikola Mitrović.

Uvodnih dvadesetak minuta susreta proteklo je u ispitivanju snaga na sredini terena, a onda je prvu ozbiljniju priliku bilježe gosti preko Mitrovića koji u 21. minuti Å”utira sa deset metara, ali Bukvić sjajno brani.

Deset minuta kasnije zaprijetili su i domaći preko Petra Boje koji je Å”utirao sa dvadeset metara, ali preko gola Fejzića.

U 35. minuti odlična kontra gostiju. Stojčev pronalazi Mirtovića koji matira Bukvića za 1:0.

Već u narednom napadu Stojčev je snažno Å”utirao sa ivice Å”esnaesterca, ali pored gola Mladosti.

U finiÅ”u prvog poluvremena pokuÅ”ao je i HiroÅ” snažnim udarcem sa 16 metara, ali pored gola golmana Fejzića i na odmor se otiÅ”lo sa minimalnom prednoŔću gostiju.

U 63. minuti sam pred golmana Fejzića izlazi Gedeon Guzina, ali njegov udarac odlazi pored desne stative golmana Tuzle Sitija.

U 78. imnuti pokuÅ”ao je i MiÅ”ić glavom, ali njegov udarac brani Fejzić.

U 82. minuti rezervista Pandža je dobro uposlio tandionu, ali njegov udarac sa deset metara je uspio odbraniti Fejzić.

Isti igrač pokuÅ”ao je glavom i u 89. minuti, ali Fejzić krajnjim naporom brani i loptu izbacuje u korner. Do kraja susreta domaći su napadali ali nisu uspjeli matirati golmana Fejzića i gosti su osvojili tri boda.

MladostĀ i nakon tri kola nije uspjela postići gol, dok je ekipa iz Tuzle ostvarili prvi trijumf u ovoj sezoni.

Mladost - Tuzla siti 0:1 (0:1)

Mladost:Ā Bukvić, Diallo, Guzina, AnđuÅ”ić, Welbeck, Bojo, HiroÅ”, Asani, Mujagić, MiÅ”ić, Isaković. Na klupi: Veljić, Hreljić, Tandina,Delić, Alihodžić, Pandža, Nikolić. Trener: Nermin Å abić.

Tuzla siti:: Fejzić, Efendić, Kostić, Mitrović, Stojčev, Kojić, Čomor, Stjepanović, Šećerović, Vukmirović, Nukić.Na klupi: Čalaković, Crnkić,Poturalić, Širanović, Omerović, Šarčević, Murga. Trener: Slobodan Starčević.