0 : 1

Široki brži od sudije (video)

15.08.2018 Administrator DC

Širokobriježani su golom Bernarda Matića u posljednjim momentima susreta savladali Mladost u Doboju rezultatom 1:0.  Nekoliko dobrih poluprilika napravila su oba tima u prvih 20 minuta susreta, a onda prvu ozbiljniju priliku prave gosti u 20. minuti preko Čabraje, ali golman Mladosti Bukvić brani.

Devet minuta kasnije dobra prilika za domaće na drugoj strani, ali Abid Mujagić loše reaguje i nema opasnosti po gol Bilobrka. Mladost je nastavila sa terenskom inicijativom, ali bez šuta u okvir gola Bilobrka. Pred sam finiš prvog dijela susreta u dobroj prilici se našao i Begonja koji šutira sa desetak metara, ali Bukvić brani i na odmor se odlazi sa rezultatom 0:0.

Mladost - Široki 0:1 (0:0)

DOBOJ/KAKANJ - Gradski stadion. Gledatelja  . Sudija Gigović.STRIJELAC: 0-1 Matić (90+2) .

MLADOST: Bukvić, Dialo, Guzina, Delić (69. Tandina), Sadiković, Bojo, Asani, Pandža, Mujagić, Mišić, Isaković.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Ćorić (75. Popović), Čabraja, Ćorluka, Vukoja, Jurić (55. Babić), Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković.

Loša fudbalska predstava u drugih 45 minuta. Prva prilika viđena je na otvaranju drugog dijela susreta. Gedeon Guzina je sjajno prošao po lijevoj strani i uposlio Asanija na deset metara, ali defanzivac iako neometan šutira preko gola Širokobriježana.

Gosti u samom finišu susreta nakon kornera preko Bernarda Matića dolazi do vrijedne pobjede.  Ovo je bio treći poraz Mladosti u novoj sezoni, a ekipa Nermina Šabića je sa dva osvojena boda na dnu tabele.