09.03.2019 15:00
0 : 0

Nema pobjede Plemića

09.03.2019 Administrator DC

Susret 22. kola Premijer lige BiH između dobojske Mladosti i mostarskog Zrinjskog završen je rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama. Mladost je bila konkretniji tim u prvom dijelu susreta. Arežina je imao dvije dobre prilikle u prvih 45 minuta, ali se mreža Ivana Brkića nije tresla. Fanimo je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu na deset metara, ali je Arežina šutirao preko gola mostarskog tima. U 34. minuti novu priliku je imao Arežina, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara izblokirao jedan od defanzivaca Zrinjskog i lopta odlazi pored gola Brkića. Jedinu konkretniju priliku za aktuelnog prvaka BiH imao je Amer Bekić u 36. minuti, ali je njegov udarac ukrotio Velić bez problema i prvo poluvijeme je okončano rezultatom 0:0.

Na otvaranju drugog dijela susreta prvi prijeti Zrinjski preko Filipovića u 51. minuti, ali bezuspješno. Na drugoj strani jako dobar šut Anđušića sa 25 metara brani Brkić. Pokušao je i rezervista Bojo za domaći tim sa 16 metara u 72. minuti, ali neprecizno. Domaći su novu priliku imali preko Anđušića u 77. minuti, ali krilni napadač Mladosti šutira preko gola. Do kraja susreta nije bilo pretjeranih uzbuđenja i susret je završen podjelom bodova.

FK MLADOST: Velić, Nikolić, Horić, Fanimo, Guzina, Arežina, Anđušić, Marković, Asani, Atajić i Isaković.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Čurjurić, Barišić, Čirjak, Pezer, Stojkić, Jakovljević, Filipović, Bekić, Mujagić i Kadušić.