1 : 0
Utakmica zavrŔena
ZavrÅ”eno. Tim Vulerta Trivunovića zabilježio trijumf od 2:0.
90+4'
Golom Šakića tim Kozare je na svom terenu poveo protiv Slobode iz Mrkonjoić grada sa 2:0.
53. minut '
Å ut na gol
Fudbaleri Sloboda izaÅ”li su sam pred Ilića, ovaj izbacuje loptu u korner.
38. minut'
Å ut na gol
Minut kasnije Petković glavom preko gola nakon kornera.
37.minut '
. Odličan prodor Petrovića koji predaje loptu GliÅ”iću, ovaj vara čuvara i sa petnaest metara sa lijeve strane ivice Å”esnaesterca Å”utira u kontra raÅ”lje gola slobode za 1-0
36. minut '
Korner
Dva kornera za redom za Slobodu, pa pokuŔaj 16 meetara, ali neprecizno, daleko od gola.
19. minut '
Å ut na gol
Ponovo Radoja iz slobodnjaka pored stative, sa otprilike dvadeset metara, nakon Å”to je sruÅ”en GliÅ”ić.
14. minut '
Å ut na gol
Uzvraća sloboda preko Savanovića iz slobodnog, sada Ilić izbacuje u korner.
3. minut '
Å ut na gol
Radoja iz slobodnog udarca Ŕutira pored stative.
2.minut '
ZavrÅ”eno je prvo poluvrijeme utakmice 6. kola I lige Republike Srpske FK Kozara (GradiÅ”ka) ā€“ Sloboda (Mrkonjić Grad). Nakon prvih četrdeset i pet minuta igre, rezultat 1-0, strelac GliÅ”ić Dejan
KOZARA - SLOBODA MG Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) Pomoćnici: Davor MAksimović i Milan Todorović (oba Doboj) Četvrti sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) Delegat: Mlađan Vidačković (Banja Luka) Kontrolor suđenja: DuÅ”ko JoÅ”kić (Prijedor)
Ilić, Petrović, Å akić, Radoja, Kremenović, GliÅ”ić, Jandrić, Bunić, Stjepanović, Kondić, PaÅ”tar. Na klupi: Dončić, Komljenović, Raspudić, Lolić, Novaković, Petković, Ninković. Trener: Vule Trivunović.
Modić, Adn.Ljutić, Lazendić, Peno, Savanović, Gračanin, Vidović, Vučković, Adm. Ljutić, Sladojević, Malinović. Na klupi: Kesić, PeriÅ”ić, Å amara, Crnomarković, Srndović, Mitrić. Trener: Željko VranjeÅ”.

Kozara bolja od Slobode

15.09.2018 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci pred oko dvije stotine gledalaca Ā Kozara je u utakmici 6. kola I lige Republike Srpske savladala slobodu iz Mrkonjić Grada sa 2-0.

Ā Prva u Å”ansu dolazi Kozara u drugoj minuti, oboren je GliÅ”ić na dvadeset metara, a lopta poslije slobodnog udaraca Radoje prolazi tik kraj stative u gol-aut. Odmah uzvraćaju gosti iz Mrkonjić Grada. Iz slobodnog udarca dobro Å”utira Savanović, ali je Ilić siguran. U 14. minuti ponovo Radoja izvodi slobodni udarac, i opet je zamalo neprecizan. Uzvraćaju i gosti, Å”utira Vidović, ali neprecizno. U 36. minuiti odličan prodor mladog Petrovića koji predaje loptu GliÅ”iću, koji vara čuvara, jako Å”utira i Å”alje loptu iza leđa Modića za vođstvo Kozare od 1-0. Minut kasnije odlično Å”utira glavom Kondić nakon kornera, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Igra se brzo i otvoreno i odmah Mrkonjćani preko Lazendića dolaze u priliku za izjednačenje, ali brani Ilić i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom Kozare od 1-0.

Kreću gosti početkom drugog poluvremena joÅ” otvorenije Å”to fudbaleri Kozare vjeÅ”to koriste i brzim kontranapadima ugrožavaju gol Modića. U 53. minuti, nakon dobre akcije fudbalera Kozare Å akić odlično Å”utira i povisuje vođstvo Kozare na 2-0. Par minuta kasnije, odličan prodor Petrović zavrÅ”ava Å”utom zamalo iznad gola. PokuÅ”ava u 68. minuti i Novaković. Mrkonjićani pokuÅ”avaju da smanje rezultat, ali bez veće opasnosti po gol Ilića i utakmica zavrÅ”ava sa pobjedom Kozare od 2-0.

Prvenstvo u I ligi Republike Srpske nastavlja se sljedeće subote 22. 09. 2018. godine utakmicama 7. kola. Fudbaleri Kozare putuju u Gornje Crnjelovo gdje će ih ugostiti vodeća ekipa na tabeli Sloga.

Ā Prije toga, u 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine FK Kozara će u srijedu 19. 09. 2018. godine na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci ugostiti premijerligaÅ”ku ekipu Radnik iz Bijeljine. Utakmica počinje u 16.30 h.

Kozara - Sloboda 2:0 (1:0)

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Ilić M., Petrović O., Å akić M. (od 86. Petković V.) , Radoja S., Kremenović V. (od 65. min. Novaković M.), GliÅ”ić D., Jandrić S., Bunić N., Stjepanović N., Kondić A., PaÅ”tar M., trener Trivunović V., nisu igrali: Dončić D., Komljenović D., Raspudić B., Lolić D.,Ā  Ninković U.

Sloboda (Mrkonjić Grad):Ā Modić S., Ljutić A., Lazendić S., Peno B., Savanović M. (od 66. PeriÅ”ić R.), Gračanin V., Vidović N., Vučković P. (od 55. Å amara Z.), Ljutić Admir, Sladojević B., Malinović S. (od 88. Srndović M.), trener: VranjeÅ” Ž., nisu igrali: Kesić M.,Ā  Crnomarković M., Mitrić D.