1 : 2
1 : 1
Å ut na gol
Lolić odlično upoÅ”ljava Petkovića, ovaj Å”utira sa petnaest metara, Trkulja siguran.
73.minut '
Å ut na gol
Šansa za Borac, Ne stiže zahvatiti loptu jedan igrač Banjalučana nakon polukontre po lijevoj strani.
63.minut '
Bajić najviÅ”i u skoku nakon prekida, 1-2
51.minut '
Gosti iz Banjaluke preko SaŔe Kajkuta dolaze do poravnanja.
44.minut '
Å ut na gol
Borac imao dvije dobre prilike. Nisu pogodili.
43.minut'
Å ut na gol
Trkulja izbija loptu ispred GliÅ”ića koji je natrčao na odlično ubačenu loptu Petkovića.
37.minut '
Å ut na gol
Bajić glavom pored gola nakon kornera
14.minut '
Odličan prodor GliÅ”ića, koji vara dva igrača, Å”utira i Kozara vodi sa 1-0
12.minut '
Å ut na gol
Prva prilika i 5. minuti za Borac, ubačen loptu s lijeva glavom ne zahvata 22, uzvraća Kozara, Radoja Å”utira sa dvadeset metara malo pored gola
5.minut'
Kozara - Borac GradiÅ”ka.Gradski stadion. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Radmilo Vuković ( Bijeljina), Bojan Rakić (Bijeljina). Četvrti sudija: SiniÅ”a Lazić (Prijedor). Posmatrač suđenja: DuÅ”ko JoÅ”kić ( Prijedor), Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica).
Za neÅ”to manje od pola sata na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci počeće utakmica 11. kola I lige Republike Srpske FK Kozara (GradiÅ”ka) ā€“ Borac (Banja Luka)
Komljenović, Raspudić, Å akić, Lolić, Radoja, GliÅ”ić, Novaković, Petković, Stjepanović, Kondić Trener: Vule Trivunović Na klupi su: Dončić, O.Petrović, Kremenović, Jandrić, Selak, Popović, Gvozden
Å ut na gol
PokuÅ”aj Novakovića glavom ali neprecizno
Pet žutih kartona za fudbalere Kozare u poluvremenu, iako se ne igra oÅ”tro ZavrÅ”eno je prvo poluvrijeme utakmice 11. kola I lige Republike FK Kozara (GradiÅ”ka) ā€“ Borac (Banja Luka)

Borcu bodovi protiv Kozare

20.10.2018 Administrator DC

U utakmici 11. kolo I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u GradiŔci FK Kozara je poražena od Borca iz Banja Luke sa 1-2.

Početak utakmice prolazi u obostranom ispitivanju snaga, a prvi do Å”anse dolazi Borac u 5. minuti kada Burazor na zahvata glavom ubačenu loptu s lijeve strane. Uzvraća odmah Kozara preko Radoje koji jako Å”utira sa dvadeset metara, ali je zamalo neprecizan. U 12. minuti odličan prodor GliÅ”ića, koji vara dva igrača Borca i jakim Å”utem Å”alje loptu iza leđa Trkulje za vođstvo Kozare od 1-0. par minuta kasnije, pokuÅ”ava Novaković glavom, ali bez opasnosti po golmana Borca. Radoja odlično Å”utira u 22. minuti iz slobodnog udarca, ali je Trkulja na mjestu i zaustavlja njegov Å”ut. Uzvraća Borac preko bajića koji pokuÅ”ava glavom nakon kornera, ali je neprecizan. Borac ima loptu viÅ”e u nogama, ali je Kozara mnogo opasnija u napadu. Petković odlično upoÅ”ljava GliÅ”ića u 37. minuti, ali Trkulja u zadnji čas izbija loptu ispred njega. Borac prijeti iz prekida, ali bez uspjeha. Ipak, u 44. minuti golman Kozare Ilić ispucava loptu i nezgodno pogađa Kajkuta i Borac sretno dolazi do izjednačenja od 1-1 i s tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Bojažljivo i oprezno ulaze fudbaleri Kozare u drugo poluvrijeme, nakon Å”to su u prvom zaradili čak pet žutih kartona zbog pomalo preoÅ”trog kriterija sudije Drinića, te nesretno primljenog gola. U 50. minuti najviÅ”i u skoku nakon prekida je Bajić i dovodi Borac u vođstvo od 1-2. PokuÅ”ava samo minut kasnije uzvratiti Petković, ali je njegov Å”ut iz neposredne blizine golu Borca u posljednji trenutak izblokiran. Dobru Å”ansu propuÅ”ta Kajkut u 63. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane Burazora. Uzvraća Kozara preko Petkovića kojeg upoÅ”ljava odlično Lolić, ali je Trkulja siguran. U 77. minuti nakon drugog žutog kartona isključen je Kondić i Kozara ostaje sa deset igrača na terenu. Iako brojčano slabiji, pokuÅ”avaju fudbaleri Kozare da dođu do izjednačenja, ali bez uspjeha i gosti iz Banja Luke odnose sva tri boda iz GradiÅ”ke.

U subotu 27. 10. 2018. godine nastavlja se prvenstvo Republike Srpske utakmicama 12. kola. FK Kozara je opet domaćin, na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci ugostiće Tekstilac iz Dervente. Utakmica počinje u 14.30 h.

FK Kozara (GradiÅ”ka):Ā Ilić M., Komljenović D., Raspudić B., Å akić M. (od 70. min. Gvozden S.), Lolić D. (od 81. min. Popović N.), Radoja S., GliÅ”ić D., Novaković M. (od 77. Kremenović V.), Petković V., Stjepanović N., Kondić A., trener Trivunović V., nisu igrali: Dončić D., Petrović O., Jandrić S., Selak K.

Borac (Banja Luka):Ā Trkulja N., Bajić D., Kajkut S. (od 84. min. Å ikanjić M.), Ćosić Đ., Dujaković S., Žeravica M. (od 90. min. Reljić Lj.), Danilović V., Burazor B., Batar B. (od 33. Dujaković S.), Popović A., Čudić M., trener Vojvodić D., nisu igrali: Savatović M., Arsić V.,Ā  Turanjanin N.,Ā  Trivan S.