1 : 1
1 : 0
Domaćin dolazi do prednosti.Sa lijeve strane iskosa Å”utira Mujo Mujagić i fenomenalnim Å”utom pogađa lijevi gornji ugao golmana Slavije.
30.minut'
Å ut na gol
Nespretna reakcija igrača Rudara, u sesnaestercu. Nisu to iskoristili gostujući fudbaleri.
15.minut '
Å ut na gol
Å ansa za Slaviju, dubinska lopta po zemlju, u Å”esnaesterac Rudara. Domaći nisu pratili akciju, samo desetinku sekunde golman Rudara je bio brži od igrača Slavije.
13.minut'
OpŔti utisak: Rudar vodi 1:0, ali bez ijedne stvorene izgledne Ŕanse za gol. Slavija igrala otvoreno, bila mnogo konkretnija, ali bez realizacije.
Izmena
IzaÅ”ao Kentaru, uÅ”ao Jolović.
Slavija ne koristi veoma izglednu Å”ansu za poravnanje. U Å”esnaestercu Rudara nekoliko puta su Å”utirali, da bi na kraju golman Hamzabegović odbranio udarac.
Izmena
Igru napustio Stefan Arbinja, uÅ”ao Igor Radovanović.
Gosti stižu do poravnanja, Gol je postigao Kokot.
Utakmica zavrŔena
ZvrŔeno.
Sudija: Mario Jelić (Banjaluka). Pomoćnici: Tomislav Gračanin (Banjaluka), Milan Dujaković (Banjaluka). Četvrti sudija: Ognjen Vlajić (Banjlauka). Posmatrač suđenja: SiniÅ”a Radić (LaktaÅ”i). Delegat: Jovica Đokić (Bijeljina).
Hamzabegović, Lezić, Živanić, Dizdarić, Gavranović, Pekija, Kukavica, Mrkić, Mujagić, Marić, Davidović.
Butorović, Rizvanović, Cicović, A. PuÅ”ara, N. PuÅ”ara, Kokot, Šćepanović, Bojanić, Arbinja, Lalović, Kentaro.
Prve minute u Prijedoru u fazi ispitivanja, ali i pokazatelj da Slavije želi bodove u Prijedoru.
U prethodnih 20 minuta utakmice, Slavija opasnija, konkretnija i pokazuje viŔe želje da dodje do bodova.
U Prijedoru kraj prvog poluvremena.

Kokot za nadu

30.03.2019 DragiÅ”a Ćorsović

Fudbaleri Slavije su se kući vratili samo sa jednim bodom iz Prijedora, a bili su svih 90 minuta bolji, angažovaniji i odlučnij tim. Pokazali su na samom startu da ih interesuju tri boda iz Prijedora, ali do pobede s  e nekada mora doći i uz sreću.

Ona je ovaj put bila proti timu iz Istočnog Sarajeva. ŠÄ‡epanović i ostali su dominirali tokom prvog dela susreta, a na poluvreme su otišli sa minuosm od jednog gola. Domaćin je zatresao mrežu Butorovića praktično iz jednog jedinog udarca na gol, takom 90 minuta. Sjajno je šutirao Mujagić iskosa, sa nekih 25 metara i matirao nemoćnog Butorovića.

Nastavak susreta doneo je istu sliku na terenu. Slavije je napadal, tražila pogodak, ali nije bila miljenik fortune. Rudar Prijedor je odoloevao sve do sudijskog vremena.

Tada je izveden aut, lopta je ubačena daleko u šesnaesterc. Skočio je Aleksandra Pušara, prebacio glavom do Kokota, koji trese mrežu domaćina. Bio je to znak za veliko slavlje gostiju.

Ovim bodom su ostali u trci za plasman među najboljih šest ekipa. Imaju sada 23 boda i u naredna dva kola, kada čekaju Modrtiču i idu Željezničar Sport timu rešiće svoju sudbinu. Tada će se znati ide li Slavijua u Ligu za šampiona ili opstanak...Najveći kokurnti će joj biti Podrinje i Tekstilac

Fotografije:

Rudar Prijedor – Slavija 1:1 (1:0)

Prijedor. Gradski stadion. Gledalaca:200. Sudija: Mario Jelić 7. (Banjaluka).  Strelaci. Mujagić 30. (Rudar Prijedor), Kokot 90+3 (Slavija). Žuti kartoni:

Rudar Prijedor: Hamzabegović , Lezić , Živanić  (od 66. Crnomarković), Dizdarić  , Gavranović  , Pekija  , Kukavica  , Mrkić  (od 73. Dragić) , Mujagić  , Marić ( od 83. Mikić), Davidović .

Slavija: Butorović  , Rizvanović   , Cicović  ,  A. Pušara  , N. Pušara (od 68. Žugić), Kokot , ŠÄ‡epanović  , Bojanić  , Arbinja  (od 71. Radovanović) , Lalović  , Kentaro  (od 55. Jolović).

Igrač utakmice. Vučuna ŠÄ‡epanović (Slavija).