65 : 80

Kozara bolja od Borca

08.03.2019 Administrator DC

Košarkaši SKK Borac 1947 upisali su jedanaesti poraz u okviru Druge lige Republike Srpske izgubivši u zaostaloj utakmici 14. kola od ekipe OKK Kozara rezultatom 65:80. Tim iz Gradiške četiri meča prije kraja ligaškog dijela sezone zauzima lidersku poziciju uz 13 pobjeda i samo jedan poraz, dok je SKK Borac 1947 uz omjer od 3 pobjede i 11 poraza na sedmom mjestu.

Držao je naš tim rezultatski priključak za liderom sve do 7 minuta do kraja utakmice, kada je semafor pokazivao 64:66, ali, nažalost, više snage da savladala iskusnijeg rivala nije imao. Odmah potom, gosti su napravili odlučujuću seriju, nanizavši 12 poena za 64:78 na nešto manje od minut do kraja, dok je na kraju, kako smo već rekli, konačan rezultat glasio 65:80.

U našem timu tri košarkaša postigla su dvocifren broj poena: David Gajić je postigao 16, Nikola Šarić 14, uz 4 pogođene trojke, dok se kapiten Nikola Gajić zaustavio na 12 poena.

SKK Borac 1947 će do kraja takmičenja odigrati još četiri utakmice. Prva naredna zakazana je za 10. mart u 18:30 časova, kada će naš tim, u dvorani Obilićevo,u meču 15. kola ugostiti kotorvarošku Mladost.

SKK BORAC 1947 – OKK KOZARA 65:80

(20:19, 13:18, 23:24, 9:20)

dvorana: Borik, gledalaca: 50, sudije: Slaven Vavan, Mia Dojčinović i Tamara Radulović.

SKK BORAC 1947: Šarić 14, Prodanović, Milojević, Karanović, Savić 9, Knežević, D. Gajić 16, Sekulić 9, Ćurković, N. Gajić 12, Kondić 5. Trener: Bojan Božić.