80 : 68

Leotar bolji od Plej ofa

24.03.2019 Trebinje Live

U 17. kolu Premijer lige BiH ŽKK "Leotar 03" pobijedio je ŽKK "Play off Ultra" iz Sarajeva rezultatom 80:68 (30:19, 17:16, 19:13, 14:20).

Ova pobjeda mnogo znači Trebinjkama jer su pobijedile direktnog konkurenta za treće mjesto.

Malene su odlučno ušle u večerašnju utakmicu tako da su već u petom minutu imale osam koševa razlike - 17:9.

Ipak, prva četvrtina završena je rezultatom 30:19. Tokom drugih deset minuta razliku od 11 koševa održavala je domaća ekipa. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 47:35.

Za vrijeme treće četvrtine igračice trenera Milorada Nadaždina povećavale su razliku i u 29. minutu na semaforu je pisalo 66:44, a to je bila ujedno i najveća razlika.

U posljednju četvrtinu ušlo se sa 18 koševa prednosti - 66:48. Za vrijeme posljednjih deset minuta ekipa iz Sarajeva opasno je zaprijetila jer su došle na minus šest koševa 69:63.

Domaće igračice smogle su snage i nisu dozvolile iznenađenje. Dodale su gas i mirno ušle u završnicu tako da je utakmica završila rezultatom 80:68.

Kod pobjednika i večeras je odlično odigrala Milaković koja je imala dabl-dabl sa 13 koševa i 15 skokova kao i Kešeljević sa 34 koša i devet asistencija, a kod poražene ekipe najefikasnija je bila Azinović sa 18 koševa.

Nakon utakmice Milorad Nadaždin je rekao da je njegova ekipa zasluženo pobijedila.

"Idemo korak po korak i pozvao bih sada već publiku da narednog vikenda protiv KK 'Brčanka' dođu i da nam pomognu svojim navijanjem da ostvarimo pobjedu kako bi između dva konkurenta za treće mjesto imali najbolji skor", rekao je Nadaždin.

Trebinjke već u srijedu gostuju u Zenici gdje ih očekuje ŽKK "Čelik Subor".

Lijepa slika viđena je na poluvremenu jer su na parket istrčale najmlađe košarkašice ŽKK "Leotar 03" godište 2009/2010., koje su pokazale svoj raskošan talenat pred trebinjskom publikom.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 34, Gudelj 15, Milanović 2, Tomašević 2, Jokanović, Dostinić 2, Pažin 10, Milaković 13, Škrivan 2, Radovanović, Gordić, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Play off Ultra": Z. Alispahić 7, N. Alispahić 12, Bajrović 9, Pašić, Begić 2, A. Alispahić 3, Babić, Nikšić 13, Isović, Spahić 4, Asotić. Trener: Armin Šećerović.KK "Play off Ultra": Z. Alispahić 7, N. Alispahić 12, Bajrović 9, Pašić, Begić 2, A. Alispahić 3, Babić, Nikšić 13, Isović, Spahić 4, Asotić. Trener: Armin Šećerović.