1 Vasić Jovana , 6 Vrsajko Dragana , 7 BuljubaÅ”ić Asja , 8 MeÅ”anović Selma , 9 Trujić Sara , 10 Vujadin Nikolina , 11 Zukić Ajla , 15 Malinović Tamara , 17 Å kahić Aldina , 18 Mirkić Vojislava , 19 Damjanović Marija, na klupi: Todorić Nikolina, 3 Å ećić Alma , 5 ToÅ”ić Jelena, 13 Fačić Irena, 14 Memić Melisa , KAP 9 Trujić Sara .
Nikolić SlađanaĀ , Đurić Željana, Vidović MartinaĀ , MiloÅ”ević Ružica, Perić Ivana, Stankić Zorana, Jović Milana, Matić Sanja, Ivanovski NataÅ”a, Jovanović Nada, Milutinović Marija. Na klupi: Samardžić Dragana

Lokosice deklasirale Drinu

27.08.2019 D. Vuksanović

ŽFK Lokomotiva Brčko

Fudbalerke Lokomotive iz Brčkog ostvarile su i treću uzastopnu pobjedu u novoj sezoni Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine. Ekipa Milorada IliÅ”kovića opravdala je ulogu favorita, te je u Zvorniku savladala domaću Drinu rezultatom 0:14. Lokosice su ostvarile najubjedljivu pobjedu u istoriji kluba u najviÅ”em rangu takmičenja, a do sada najviÅ”aĀ im je bila 0:13 protiv Sloge iz Petrova prije dvije sezone.

Ā

Lokomotiva je u 12. minuti povela, nakon Å”to je pogodak postigla Damjanović. Dva minuta kasnije Damjanović je uÅ”la u kazneni prostor i odigrala povratnu loptu za Vujadin koja Å”utira i postiže golĀ za 0:2. Novi pogodak ekipe iz Brčkog doÅ”ao je u 19. minuti nakon Å”to je Å kahić asistirala do Damjanović, a ona postiže drugi pogodak na utakmici. Ipak, tri minute kasnije MeÅ”anović je proÅ”la po lijevoj strani gdje je uputila dobar centarÅ”ut, a na drugoj stativi se odlično snaÅ”la Zukić i ubacila loptu u mrežu. Do kraja prvog poluvremena Lokomotiva je zatresla joÅ” jednom mrežu, Zukić je probila po desnoj strani i odigrala povratnu loptu na Å”esnaesterac za Damjanović koja postiže ekspresan gol za 0:5.Ā

U nastavku utakmice Brčanke su postigle joÅ” devet golova, od toga dva puta je mrežu zatresla Damjanović, Vujadin 2x, Vrsajko 2x, Å kahić, Zukić, a u listu strijelaca se upisala i Å ećić. Poslije tri odigrana kola, izabraniceĀ Milorada IliÅ”kovića suĀ prve na tabeli sa maksimalnih devet osvojenih bodova. Pred fudbalerkama Lokomotive je sada pauza, a naredno kolo će igrati na domaćem terenu protiv Emine iz Mostara.

ŽFK Drina Zvornik - ŽFK Lokomotiva Brčko 0:14 (0:5).
Stadion: Gradski u Zvorniku.