6 : 0

Sarajevo savladalo Lokomotivu

17.09.2019 D. Vuksanović

SFK 2000 Sarajevo

Fudbalerke SFK 2000 Sarajeva pobjedile su na domaćem terenu ekipu Lokomotivu iz Brčkog rezultatom 8:0 u petom kolu Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine.Ā

Igračice Samire Hurem odigrale su sjajnu utakmicu i dominirale su svih 90. minuta, dok je sa druge strane ekipa Milorada IliÅ”kovića odigrala najslabiju partiju u ovoj sezoni.

U osmoj minuti meča Krajnić je postigla prvi pogodak za domaćina, a dvije minute kasnije ista igračica je udvostručila prednost od 2:0. U 17. minuti Kuč je zatresla mrežu za 3:0, a u 29. minuti Crnogorska reprezentativka je postigla i svoj drugi pogodak na utakmici. Selimović je u 33. minuti povećala na 5:0, a sjajno prvo poluvrijeme, svojim trećim golom, u nadoknadi prvog poluvremena, zatvorila je Krajnić, pa se na odmor otiÅ”lo sa rezultatom 6:0.

U drugom poluvremenu viđena su joÅ” dva gola, Kuč je već u 47. minuti postigla pogodak za 7:0, a ista igračica je u 68. minuti postigla pogodak za 8:0 i postavila konačan rezultat ovog meča.Ā

SFK 2000 Sarajevo - ŽFK Lokomotiva Brčko 8:0 (6:0).
Stadion: Trening centar FK Sarajevo ā€“ Butmir.