77 : 64

Sloboda ide ka Ligi 6

02.03.2020 Administrator DC

Sloboda, Tuzla

TUZLA,  (FENA) - U derbi susretu 19. kola prvenstva BiH za košarkaše,  u dvorani Mejdan u Tuzli OKK Sloboda pobijedila ekipu Širokog rezultatom 77:64 (16:17, 19:23, 26:13,  16:11).

Ovom pobjedom igrači trenera Damira Mulaomerovića napravili su veliki korak ka plasmanu u Ligu 6.

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, Širokobriježani su u 13. minuti prvi put poveli s više od dva poena (18:22), nakon čega je uslijedila serija Tuzlaka od 9-0 i vodstvo 27:22.

Odmah su uzvratili gosti, koji su s 0-10 preokrenuli rezultat na 27:32, da bi poluvrijeme okončali s prednošću od pet poena (35:40).

Rober Rikić je jedini igrač u ovom dijelu susreta sa dvocifrenim učinkom (10 poena), dok su u redovima Širokog najefikasniji sa po 7 poena bili Goran Filipović, Mateo Drežnjak i Mate Sušak.

Treba reći da su domaći za tri poena šutrali vrlo slabo (0-6), za razliku od gostiju koji su bili mnogo uspješniji (6-17).

U trećoj dionici igrači OKK Slobode su prosto razbili protivnika. Počeli su s 8-0, da bi seriju nastavili s 14-2 i u 24. minuti stekli najveću prednost (49:42). Četiri minute kasnije pogotkom Rikića Tuzlaci su otišli na do tada najvećih 57:48.

Odlična igra "crveno-crnih" došla je do izražaja u 34. minuti kada su zakucavanjem Valtera  prednost povećali na velikih 69:56, što je bio definitivni kraj nade gostiju da u Mejdanu mogu doći do pobjede.

U ekipi OKK Slobode Rober Rikić je postigao 18, Sani Čampara 13, Valter 12, a MekNajt i Dejan Janjić po 11 poena.

U sastavu Širokog Goran Filipović i Filip Kraljević postigli su po 11, a Dario Drežnjak i Domagoj Bošnjak po 9 poena.