Borac lako sa Slogom

01.12.2019 Vladimir Šutvić, Borac-Sport

Borac - Sloga

Ā

RukometaÅ”i Borca upisali su večeras jubilarnu, desetu pobjedu u tekućoj sezoni savladavÅ”i u dvorani studentskog kampusa u Banjaluci ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 32:24.

Izabranici Mirka Mikića problema sa Slogom imali su samo u prvih sedam minuta, kada je na semaforu bio ispisan rezultat 0:2. Kada je VukaÅ”in Rakocija poentirao za smanjenje zaostatka, bio je to početak sjajne serije ā€crveno-plavihā€ koja je rezultirala razlikom od Å”est golova (8:2).

Isto odstojanje Borac je zadržao i na ulasku u drugo poluvrijeme (15:9), a u veoma dobrom ritmu naŔ tim je odigrao i drugih 30 minuta, te deset minuta prije kraja prvi put stekao dvocifrenu prednost (28:18).

Meč u ā€Kampusuā€ obilježio je Bojan LjubiÅ”ić sa 19 odbrana, a prvi strijelac tima bio je VukaÅ”in Rakocija sa osam pogodaka.

U gostujućem timu, istakao se Goran Biljaka, koji je mrežu Borca zatresao pet puta.

Do kraja prvog dijela sezone, preostalo je da se odigraju joÅ” tri kola, a u prvom narednom naÅ” tim će gostovati Slaviji iz Istočnog Sarajeva.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH Premijer liga BiH Borac m:tel Sloga (GV-U)