4/4
26 : 28

Igokeu srušio bivši Igos

15.12.2019 Đ. Malešević

Košarkaši Igokee doživjeli su deveti poraz u regionalnoj ABA ligi. Igokea je poražena u Laktašima od ekipe Primorske sa 88-84.

Meč je počeo u izjednačenom ritmu. Međutim, kako je vrijeme prolazilo, Primorska je bila sve sigurnija. Dobrom završnicom dobili su prvi period sa 24-18. Serijom 5-0 na startu drugog poluvremena, Primorska je došla do +11. Igokea je uspjela pronaći energiju i do poluvremena su prišli na -7.

Igokea dobro otvara treći periodd te preko Gagića i Ilića dolazi na -2.Ipak, Primorska pravi seriju i dolazi do rekordnih +12. Međutim, u poslednja tri minuta trećeg perioda Igokea pravi 11-0 te se vraća u igru. Trojkom Save Lešića Igokea je povela sa 68-65. Međutim, gosti nisu pali. Birali su sjajna rešenja u napadu te su vratili rezultatski plus. Pokušala je Igokea kroz penal završnicu da dođe do preokreta ali nije uspjela.

Primorsku je do pobjede predodio bivši Igos, Lens Heris, sa 33 poena dok je Igokeu predvodio Von sa 21 poenom.

Igokea je sada na skoru 2-9 i u narednom kolu gostuje Partizanu. Primorska je na 8-3 i u narednom kolu igraće derbi protiv Crvene zvezde.