26 : 12

EL: Mirotić vodio Barsu od -17 do pobjede

06.03.2020 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Barselone savladali su Bajern u 28. kolu Evrolige sa 83-80.

Prvi period nagovijestio je da nas čeka velika borba. Na kraju je zavrÅ”en rezultatom 21-21. Drugi period bio je izuzetno nekvalitetan i sa dosta faulova. Barsa je na kraju imala poen prednosti na poluvremenu. U nastavku susreta Bajern je zaigrao sjajno. Imali su gosti i velikih +17 u trećem periodu a sa 11 poena prednosti uÅ”li su u poslednji period. Ipak, Barsa se nije predala. Malo po malo su topili prednost rivala da bi doÅ”li do potpunog preokreta. Imao je Bartel Å”ut sa centra za produžetak ali je promaÅ”io.

Barsu je do pobjede predvodio Mirotić sa 28 poena i osam skokova dok je Monro predvodio goste sa 19 poena a Vlado Lučić dodao je 12 poena.