2 : 0

Velež srušio Zrinjski

08.08.2020 Administrator DC

Velež - Zrinjski

Velež je u velikom mostarskom derbiju u okviru drugog kola Premijer lige BiH savladao ekipu Zrinjskog sa 2:0. Rođeni su pogotke postizali u finišu oba poluvremena i pobjedom nad gradskim rivalom se iskupili za težak poraz od Željezničara na otvaranju sezone

Prvi je večeras zaprijetio Zrinjski u ranoj fazi utakmice preko Todorovića, no lopta je otišla pored gola.

Velež je uzvratio u 16. minuti kada se u šansi našao Cvijanović, ali njegov udarac sa 20-tak metara brani Horkaš.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Zrinjski u 36. minuti, a u njoj se našao Bilbija.

Bilbija je sjajnim driblinzima prošao nekoliko protivničkih igrača, a onda je njegov šut zaustavio Bobić uz pomoć stative.

Nekoliko minuta kasnije stigla je kazna kada se Cvijanović sjajno izborio za udarac, a onda i šutirao, te lijepo pogodio mrežu Zrinjskog za 1:0.

U drugom poluvremenu Zrinjski je dominirao posjedom, no Velež je uspio sačuvati prednost od jednog gola razlike do samog finiša utakmice, a onda se dogodio najljepši detalj meča.

Mulić je maestralnim udarcem iz slobodnjaka matirao Horkaša, te udvostručio prednost Veleža i tako postavio konačan rezultat ovog meča.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Velež Zrinjski