90 : 71

Trebinjke savladale Jedinstvo Dženeks

22.11.2020 Administrator DC

Leotar 03

U 7. kolu Košarkaškog prvenstva BiH za žene ŽKK "Leotar 03" pobijedio je ŽKK "Jedinstvo Dženeks" iz Tuzle 90:71 (24:18, 29:9, 14:24, 23:20). Ovo je četvrta pobjeda Malenih i izjednačile su se sa ekipom iz Tuzle po broju pobjeda.

Trebinjke su odlično odigrale prvo poluvrijeme i riješile ga u svoju korist rezultatom 53:27. Za razliku od prethodne utakmice u Zenici kad je prvi put sa "malenim" igrala Aleksandra Begenišić večeras je to izgledalo daleko bolje i uigranije, a to se i pokazalo u prvih 20 minuta igre.

Treću četvrtinu gošće su obile sa 14:24, a posljednjih deset minuta domaće igračice dobile su u svoju korist sa 23:20.

Kod pobjednika najefikasnija je bila Kešeljević sa 27 koševa, a dvije igračice imle su dabl-dabl učinak - Begenišić 23 koša i 12 skokova i Milaković 19 koševa i 13 skokova, a kod gošći Grifin je postigla 27 koševa, a Bučuk je imala dabl-dabl učinak od 16 koševa i 11 skokova.

Nakon utakmice osmijeh na licu trenera Milorada Nadaždina govorio je sve.

"Nisam sklon da hvalim moje igračice, ali prvo poluvrijeme bilo je savršeno. Taj ritam se vrlo teško mogao održati u trećoj i četvrtoj četvrtini jer sam odlučio dati standardnoj petorci vrijeme i prostor za uigravanje", rekao je Nadaždin.

U narednom kolu Leotar 03 gostuje u Konjicu gdje će igrati protiv istoimene ekipe.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 27, Gudelj 13, Dostinić 4, Milaković 19, Begenišić 23, Krivokapić 2, Tasovac 2, Mrdić, Daković, Škrivan, Šapurić, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Jedinstvo Dženeks": Grifin 27, Feukić 11, Dž. Dedić 4, Bučuk 16, Mosley 7, Smajić, Šaćirović, L.Dedić, Razić 6. Trener: Mirza Oštraković.

Izvor:trebinjelive.info