1 prod.
13 : 11

Još jedan poraz Partizana

27.02.2021 Administrator DC

U dvorani "Krešimir Ćosić", crno-beli su nakon dramatične završnice i produžetka izgubili od Zadra sa 96:94 (19:17, 22:20, 20:18, 22:28, 13:11)

Bez četiri prvotimca, košarkaši Partizana NIS su nakon velike drame i produžetka izgubili u dvorani "Krešimir Ćosić" od Zadra sa 96:94. U utakmicu 19. kola ABA j.t.d. lige, crno-beli su ušli bez kapitena Veličkovića, Mozlija i Mike, dok je Markus Pejdž bio u sastavu, ali nije mogao da pomogne svojim saigračima.

Tokom prve četvrtine, Zadar je većim delom imao blagu prednost koja je nekoliko puta iznosila i 5 poena. U poslednjem napadu crno-belih, Džoš Perkins je pogodio trojku uz zvuk sirene i smanjio rezultat na 19:17. u druog deonici, Partizan NIS je na kratko stigao do preokreta, ali je domaći tim ponovo vratio prednost, koja je posle dvadeset minuta igre iznosila četiri poena.

Usled velikog broja povreda, šansu za prve minute u ovoj sezoni su dobili mladi Đorđije Jovanović, Nikola Radovanović i Lazar Stefanović.

U trećoj četvrtini, Zadar uspeva da da dođe i do +12, ali su košarkaši Partizana tu prednost uspeli da prepolove do isteka 30. minuta. nakon jednog sudara pod košem, povredu vrata je doživeo Rade Zagorac, koji se nakon te situacije nije vraćao u igru. U četvrtoj četvrtini, crno-beli stižu do izjednačenja (75:75), posle čega je usledila dramatična završnica utakmice. Zadar je trojkama došao na novih +6, ali je Jaramaz sa dve trojke doneo produžetak!

U dodatnih 5 minuta Zadrani su imali više koncentracije, pa su na 1,2 sekunde imali +3. Posle skoka pod svojim košem, fauliran je Nemanja Dangubić koji je pogodio prvo, a zatim namerno promašio drugo slobodno bacanje. Uspeo je krilni košarkaš Partizana da uhvati svoj promašaj, ali je Domagoj Vuković bio preblizu i nije dozvolio da Dangubić uputi šut za novi produžetak.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener crno-belih Saša Filipovski je izjavio:

"Čestitam Zadru na pobedi. Napravili smo previše grešaka u odbrani da bismo dobili meč. Govorim o lakim poenima i skoku u napadu gde smo zaboravili igrača na strani pomoći nekoliko puta. Za pobedu u Zadru morali smo da odigramo defanzivno mnogo bolje. Iako smo imali energiju i dali sve od sebe, napravili smo previše tehničkih grešaka u odbrani. Čestitam još jednom Zadru na pobedi", rekao je Filipovski.

Crno-beli će pravo iz Zadra produžiti put Italije, gde ih u sredu, 3. marta očekuje duel sa ekipom Trenta u okviru 5. kola Top 16. faze 7Days Evrokupa.

Zadar;:Karter 17, Jordano 12, Džastis 11, Palokaj 4, Brala, Vuković 11, Junaković 2, Buljan, Mavra 20, Onuaku 11, Planinić 2, Kraljević 6

Partizan NIS: Zagorac 8, Dangubić 4, Stefanović, Jaramaz 19, Perkins 18, Jovanović, Janković, Radovanović 3, Tomas 24, Trifunović 18

(Foto i video: KK Zadar)