5 : 1
2 : 1

Zvezda ''petardom'' do prve pobjede u LE

29.10.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su prvu pobjedu u Ligi Evrope ove sezone. U drugom kolu grupe L, Zvezda je deklasirala Slovan iz Libereca sa 5-1.

Zvezda je fantastično otvorila meč te je golom Bena povela u sedmoj minuti. U 22. minuti, Ben je pogodio za 2-0. U zavrÅ”nici prvog poluvremena, Matouček vraća goste u igru. Međutim, Zvezda je sjajno otvorila nastavak susreta te je golom Gajića povela sa 3-1. U 67. minuti, Katai je pogodio za 4-1 dok je tri minute kasnije Falćineli postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici grupe, Hofenhajm je u gostima savladao Gent sa 4-1. Hofenhajm je prvi sa Ŕest bodova, Zvezda i Liberec imaju po tri a Gent nula bodova.

Narednog četvrtka, Zvezda dočekuje Gent.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Group L Crvena zvezda Slovan Liberec