Iskra pala pred Sarajevom

Ekipa Iskra iz Bugojna doživjela je prvi poraz u sezoni, u 10. kolu PŽL BiH, Izgubile su u Bugojnu od aktulenog prvaka SFK 2000 Sarajeva rezultatom 0:3.

Od početka utakmice se vidjelo da je ekipa iz Sarajeva došla po trijumf, ušle su borbenije i maksimalno koncentrisane u ovaj meč. Početak utakmice donio je dosta uzbuđenja, jer je ekipa SFK 2000 imala dosta dobrih prilika, pa i dvije, tri stopostotne koje nisu uspijele da pretvore u gol.

U 17. minuti gostujuća ekipa je povela, Đoković je izvela korner, dobro pronašla kapitena Spahić, koja glavom postiže gol i dovodi svoju ekipu u prednost od 0:1.

Iskra je znala da zaprijeti golmanu Hasanbegović, no ona je bila uvijek na mjestu. Do kraja prvog poluvremena Sarajke su duplirale prednost, Medić je srušena u kaznenom prostoru, a glavni sudija pokazuje na jedanaest metara, Đoković je namjestila loptu i sigurno pogodila gol.

Drugi dio igre uglavnom je kontrolisala ekipa Sarajeva, kroz posjed lopte i napade, dok je Iskra pokušavala na kontranapde da ugorzi njihov gol. Konačan rezultat utakmice postavila je Spahić u 66. minuti, nakon asistencije Đoković.

- Mislim da smo imali stvarno tri teške utakmice u sedam dana i da je ovo najbolje što smo mogli za sada. Pokazali smo zavidan kvalitet ali prije svega i karakter i zadovoljna sam svojim djevojkama koje iz dana u dan imaju sve veću želju za napretkom i zaista vrijedno treniraju, te pomijeraju svoje granice, rekla nam je Selma Omerović, trener Iskre.

ŽNK Iskra Bugojno-SFK 2000 Sarajevo 0:3 (0:2)

Stadion: Jaklić Gledalaca: 300 Glavni sudija: Petrović Dragan (Banja Luka) Pomoćnici: Udovičić Sreten (Prijedor) i Radaković Igor (Prijedor) Žuti karton: Medić (SFK) Iskra:

Iskra Bugojno: Kundić, Jašarević, Piskić, Bajrektarević, Lukić, Grebenar, Alibašić, Lužić, Koluh, Dijaković i Gradinović (od 76. Jović). Trener: Selma Omerović SFK 2000

Sarajevo: Hasanbegović, Đoković. Ami. Spahić, Ali. Spahić, Kapetanović, Medić, Hamzić (od 80. Kuljanin), Kamerić, Nikolić, Hadžić i Selimović. Trener: Samira Hurem.

Igrač utakmice: Jasna Đoković

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda