11.11.2018 Trebinje Live

Slavija zaribala u Trebinju

U petom kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je pobijedio KK "Slavija 1996" 106:73 (23:18, 19:18, 40:21, 24:16). Ovo je druga pobjeda Trebinjaca na svom terenu, dok u gostima imaju dva poraza.

Gosti su poveli sa 0:5, i nakon pet minuta bilo je 9:10, ali na kraju prve četvrtine prednost je bila na strani domaćina 23:18.

U drugoj četvrtini domaćini su bolje igrali i u 14. minutu koševima Fimića došli su do najveće prednosti 31:18, ali ta prednost se istopila i na odmor se otišlo sa plus šest za Leotar - 42:36.

Treća četvrtina bila je odlučujuća. Leotar je postigao 40 koševa, a primio 21. Od 22. minute i rezultata 43:39 Leotar je došao na kraju treće četvrtine do 82:57.

Posljednjih deset minuta odrađeno je rutinski, a na parketu su bili najmlađi prvotimci Leotara.

Nakon utakmice trener Dražen Šegrt bio je zadovoljan sa igrom svojih igrača samo u drugom poluvremenu.

"Čestitam ekipi Slavije na korektnoj utakmici, a sa nama su odlično odigrali prvo poluvrijeme. Nama ostaje da se spremamo za dalji tok prvenstva", rekao je Šegrt.

Sljedeće kolo Leotar gostuje u Palama gdje ga dočekuje KK "Obilić".

KK "Leotar": Srđan Damjanović 16, Milidragović 10, Raičević 27, Šakotić 19, Ninković 6, Batinić 2, Fimić 6, Kalem, Marić, Milanović, Milošević 6, Popara 14 . Trener: Dražen Šegrt.

KK "Slavija 1996": Neven Damjanović 12, Macan 12, Perc 4, Pilindavić 17, Šušić 14, Biberdžić 2, Živko Damjanović 2, Luka Damjanović 4, Krunić , Lale 2, Šehovac 4, Vasković.Trener: Aleksandar Damjanović.