Derbi opravdao očekivanja

Utakmica na milićkom Supač polju, između Milića i Podrinja iz Tršića,  po prikazanoj igri, želji i borbi, u potpunosti  je opravdala epitet derbija 14. kola regionalnog Istoka. U lijepoj, borbenoj i fizički veoma napornoj utakmici Milićani  su još jednom pokazali da na domaćem terenu čak ni kvalitetne ekipe kao što je Podrinje,  ne mogu da im uzmu bodove. Pobjedom od 2:1 Milići su, sa tri nova boda, od ekipe iz Tršića preuzeli drugo mjesto na tabeli.

FK Milići

Prvih dvadesetak minuta  na terenu je bilo klasično ispitivanje snaga.   Domaća ekipa je pokušavala šutevima sa distance i prodorima,  dok su se gosti više koncentrisali na svoj go. Do vođstva od 1:0 domaća ekipa dolazi u 23. minutu,  kada najbolji strijelac u njihovom timu, Radovanović,  odlično izvodi slobodan udarac sa 20 metara i pogađa same desne rašlje gola gostiju.  Od tog trenutka Tršićani kreću otvorenije, čime utakmica dobija na kvalitetu. Priliku da izjednači već u narednom napadu ima B.Stevanović, ali Đorđić je bio sihuran. Šansu da poveća vođstvo pet minuta kasnije propušta Marinković koji šutem sa distance pogađa prečku, lopta se odbija do Antunovića koji pripucava, ali pogađa jednog od odbrambenih igrača gostiju.  Odbijena lopta dolazi do Lukića koji kreće u kontranapad, dobrim pasom izbacuje na stranu N.Aćimovića koji centrira sa lijevog boka,  a B.Stevanović vraća povratnu loptu koja prolazi štopere Milića,  sam na drugoj stativi ostaje V.Stevanović  i glavom smješta loptu u Đorđićevu mrežu za 1:1. Izjednačujući  pogodak kao da je  malo poremetio domaći tim, u čijim redovoima se primjećuje pad  borbenosti,  što su gosti pokušali da iskoriste. Prilike da dođu u vođstvo propušta najbolji strijelac Podrinja, B.Stevanović, koji prvo šutira po sredini šesnaesterca, ali Đorđić brani, a nešto kasnije,  nakon auta sa desne strane i duboko bačene lopte u 16 metara,  lopta prelijeće igrače Milića, ali ovaj put Đorđić prati igru i kupi je na drugoj stativi.  Pred kraj prvog dijela, domaća ekipa se sabrala, i  opet krenula agilno i konkretno. Pet minuta prije kraja  Marinković je, nakon dobrog pasa Jolovića, sam izašao na golmana gostiju,  ali njegov poluvolej prolazi iznad same prečke., a gosti su u samom finišu prvog dijala još jednom imali sreće kada, nakon nekoliko razmjenjenih pasova na sredini, lopta dolazi do Marinkovića, koji odigrava povratnu loptu Vidoviću, a on iz prve gađa kontra ugao i lopta opet prolazi iznad same prečke. Drugo poluvrijeme obilježila je bolja igra domaćih, kod kojih je bio primjetan problem sa realizacijom, dok ni gosti nisu odustajali od namjere da budu prvi koji će odnijeti bodove iz Milića.  Redale su se prilike. Prvo je Antunović šutirao sa nekih 24 metra,  ali lopta prolazi kraj same stative, a onda je šut probao i Vidović,  ali golman Petrović brani i lopta odlazi u korner. U ofanzivi domaćih gosti su imali još više prilika za kontru, pa su u jednoj od takvih zamalo preokrenuli rezultat u svoju korist,  ali u posljednji čas Jovanović je stigao do lopte prije napadača gostiju G.Aćimovića i  uzima čistu loptu.  U 56. minutu G. Aćimović odigrava povratnu loptu N. Aćimoviću, a on šutira preko gola. S druge strane,  Vidović je  pokušao makazicama, ali lopte prolazi iznad same prečke, a povratnu loptu Marinkovića, Mičić ne uspijeva da smjesti u go, jer šutem sa 18 metara,  lopta pada na mrežu iznad prečke. Nervozu domaćih izazvala je još jedna pogođena stativa, kada Ružičić odlično šutira iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara,  ali iako se činilo da će golman Podrinja biti savladan,  ispriječila se stativa.  Na odbijenu loptu natrčava Ćirković, ali šalje loptu kraj gola. Iako se činilo  da će loša realizacija i nedostatak sreće kumovati neriješenom rezultatu, Marinković nije tako mislio. Ugljevički tandem je u 74. minutu odradio dobar posao. Jovanovićev centaršut sa desne strane Marinković smješta glavom u nebranjeni dio gola gostiju, kraj same lijeve stative, nakon čega slijedi veliko slavlje domaćih igrača, koji su već počeli da sumnjaju u pobjedu. Milićani poslije prednosti  smiruju igru, što su gosti  pokušali da iskoriste, ali iskoriste pa „sedmica“ Podrinja,  nakon ulaska u šesnaesterac pokušava lažnjakom da pređe dva igrača domaćih, koji su bili uspješniji i sprječavaju da se opet vrate na nulu. Šansu za povećanje prednosti  imao je Marinković u 82.minutu, kada sa pet metara  šutira glavom, ali golman Petrović još jednom odlično brani. Pred sami kraj susreta, Milićani su imali mnogo sreće, jer nakon faula Ćirkovića na desnoj strani, na nekih dvadesetak  metara pored aut-linije, kapiten Podrinja D.Aćimović uzima loptu i dobrim centaršutom šalje je u peterac N.Aćimoviću, on  glavom šutira pravo u Đorđića, koji je refleksno odbranio i sačuvao tri boda u Milićima.