Mladost bolja od Ljubića

Fudbaleri Mladosti iz Donje Slatine pobjedom su zaključili jesenji dio, pošto su danas u okviru 15. kola kao domaćini porazili ekipu Ljubića 2:0.

Tek što je utakmica počela domaći su imali priliku da povedu, nakon prekida pokušao je Paležnica ali njegov udarac brani Ratković. Mladost je prijetila u 16. i 19. minuti preko Mišića, ali je u oba navrata danas raspoloženi Ratković odbranio. Domaći opasno prijete i u 25. minuti, Rudan šutira sa vrha kaznenog prostora, ali Ratković ponovo brani. Tri minuta kasnije i gosti su imali prvu priliku, nakon kornera Kovačević šutira glavom, ali Milićević brani.

Najbliže golu Mladost je bila u 34. minuti kada Džafić bježi odbrani Ljubića, izlazi jedan na jedan sa Ratkovićem, ali šutira preko gola. I kada se činilo da će se na odmor otići sa rezultatom 0:0, domaći su poveli. Grešku veznog reda Ljubića Iskoristio je Hasić koji  u 44. minuti Mladost dovodi u vođstvo 1:0.

U nastavku susreta prvi su gosti priprijetili, ali udarac Jagodica iz slobodnog udarca brani Milićević. Nakon toga domaći preuzimaju inicijativu, stvaraju šanse, a najbolji propušta Džafić u 70. minuti kada Ratković maestralno brani. Dva minuta kasnije isti akteri, ali je ovog puta Džafić bio uspješniji za 2:0 domaćih.

U finišu susreta Mladost je propustila još nekoliko prilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Sloga(S) 3 : 0 Karanovac
Sloga(T) 3 : 0 Proleter
Borac 5 : 2 Laktaši
Omarska 8 : 0 Ozren
Sloga(D) 2 : 2 Vranjak
Sloboda 3 : 0 Polet 1926
Mladost 2 : 0 Ljubić
Dubrave 0 : 0 Jedinstvo