Tango poražen od Centra u Sarajevu

MNK Centar iz Sarajeva se u 6. kolu vratio pobjedama u Premijer ligi i stigao do svog četvrtog trijumfa u ovoj sezoni.

U još jednom duelu bivših prvaka u ovom kolu MNK Centar je još jednom savladao komšije iz Istočnog Sarajeva, KMF Tango. Ovaj put je u maloj dvorani Skenderije bilo 7:5 za Sarajlije.

Tango je ponovo u meč ušao sa jako kratkom rotacijom i svega dva igrača na klupi, ali su uspjeli prvi stići do gola preko Srđana Miloševića u 2. minutu.

No, radost im nije dugo trajalo jer Amel Handžić odmah uzvraća, a zatim potpuni preokret donosi Branislav Arsenijević. Do poluvremena još po jednom mrežu Curovića pogađaju Anel Radmilović i Amel Handžić za odlazak na odmor sa prednosti od 4:1.

Gdje su stali u prvom poluvremenu nastavili su i u drugom, pa Davor Marković u 22. minutu pogađa za 5:1. Tada domaći malo staju, a gosti iz Istočnog Sarajeva uspjevaju da se vrate u susret. Prvo Srđan Milošević drugim golom smanjuje na 5:2, a onda u 28. minutu mrežu Centra pogađaju Dejan Debelnogić i Đorđe Ćeha za 5:4.

Stajao je dugo taj rezultat, sve dok u 36. minutu golman gostiju nije skrivio prekršaj u kaznenom prostoru nad Josipom Lokmerom, a penal u svoj hettrik pretvara Amel Handžić, da bi odmah potom  i Vedad Salčin pogodio za 7:4, te je bilo jasno da je stvar u ovoj utakmici riješena.

Do kraja, konačan rezultat samo postavlja Marko Koprivica, i to iz penala koji je dosuđen u korist Tanga.

MNK CENTAR - KMF TANGO 7:5 (4:1)
Dvorana Skenderija
Gledalaca: 40
Sudije: Jasmin Ušanović (Goražde) i Alen Velić (Bugojno)
Strijelci: 0:1 Milošević 2, 1:1 Handžić 3, 2:1 Arsenijević 9, 3:1 Radmilović 18, 4:1 Handžić 19, 5:1 Marković 22, 5:2 Milošević 23, 5:3 Debelnogić 28, 5:4 Ćeha 28, 6:4 Handžić 36 (6m), 7:4 Salčin 38, 7:5 Koprivica 39 (6m)
Žuti kartoni: Salčin (Centar), Curović (Tango)

Centar: Suković, MArković, Radmilović, Handžić, Arnautović, Seferović, Kapo, Boloban, Salčin, Lokmer, Ristivojević, Ždralović, Tahirović, Arsenijević

Tango: Curović, Milošević, Koprivica, Ćeha, Debelnogić, Musić, Golijanin

Zrinjski 4 : 2 Kaskada
Mostar SG Staklorad 2 : 1 Seljak
Beli anđeo 8 : 3 Tango
Leotar 0 : 3 Salines
Brotnjo 8 : 2 Centar