Leo lako sa Obilićem

Košarkaši Obilića upisali su i šesti poraz u prvenstvu Republike Srpske, a večeras kao domaćini izgubili su od Leotara, rezultatom 71:106 u meču 6. kola Prve lige Republike Srpske

Trebinjici su opravdali ulogu apsolutnog favorita, a pobjedu su trasirali već u prvoj četvrtini. Sjano su gosti ušli u meč u napadu su pogađali sve, a odbrana je funkcionisala bezprijekorno i ovaj dio igre Leotar je dobio sa 12:29, a na odmor su otišli sa vodstvom 36:54.
Izabranici trenera Dražena Šegrta i u nastavku bili su u dobrom ritmu, držali su sve konce igre u svojim rukama, diktirali su tempo, a na kraju podigli su prednost na plus 35 do konačnih 71:106.

Leotar su do pobjede predvodili, Dejan Šakotić sa 26. poena, pratili su Marko Raičević sa 18, Srđan Damjanović sa 17.Miloš Fimić sa 14. i Nemanja Milidragović sa 13. poena.

Kod domaćina najbolji je bio kapiten Saša Furtula sa 23. poena i 15. skokova, a dvocifreni su bili Igor Gordić sa 17. i upisanih 9 asistencija, i Milan Stanišić sa 10. poena.

Posle odigranih šest kola košarkaši Obilića s omjerom 0:6. na poslednjem su mjestu, a Trebinjci sa skorom 3:2 i utakmicom manje na petom su mjestu prvenstvene tabele.

U sledećem 7. kolu koje je na programu 24 i 25. novembra Paljani će snagu odmjeriti sa košarkašima Budućnost BN u Bijeljini, a Leotar čekaj Sokolac.

"Obilić" Pale - KK "Leotar" Trebinje 71:106 / 12:29, 25:25, 16:22, 19:30

Obilić: Igor Gordić 17, Darko Rističević 3, Strefan Slijepčević 2 , kapiten Saša Furtula 23, Andrej Borisogljebski 5, Gordan Janjić 4, Srđan Jokić, Branko Zaklan 4, Miloš Milošević 3, Petar Šurbat, Radomir Rebić, Milan Stanišić 10, Trener Dragan Krčmar

Leotar: Srđan Damjanović 17, Nemanja Milidragović 13, Marko Raičević 18, Dejan Šakotić 26, Đorđe Ninković 6, Milorad Batinić 2, Miloš Fimić 14, Andrej Marić 4, Mile Milanović, Deajan Milošević 2, Andrej Bpnjšić 2, Mladen Popara 2 Trener: Dražen Šegrt.​