Podrinje trijumfalno završilo polusezonu

Susret  posljednjeg jesenjeg kola regionalne lige, grupa Istok, između Podrinja i Lokomotive, završen je trijumfom domaće ekipe i rezultatom 7:0.

Utakmica u Tršiću počela je sa 15 minuta zakašnjenja, jer je gostujuća ekipa,  prilikom dolaska,  imala kvar na vozilu. Podrinje, koje je na terenu bilo u najjačem sastavu, od početka kreće ofanzivno i stvara dobre prilike. Nakon samo dva minuta igre, G. Aćimović ima dobru šansu, nakon  pasa u prostor N. Novakovića, ali lopta ide pored stative,  a odmah zatim B. Stevanović šutira preko gola,  nakon dobrog centaršuta N. Aćimovića. Ipak, u 9. minutu nakon što je sa desnog boka dobio  dobio pas od V. Stevanovića, G.Aćimović ispravlja svoju prethodnu grešku i sigurnim udarcem dovodi domaću ekipu do prednosti od 1:0. U 20. minutu, nakon što štoper Lokomotive u  u kaznenom prostoru pravi prekršaj nad G. Aćimovićem, sudija pokazuje na bijelu tačku, sa koje je siguran bio kapiten Tršićana D.Aćimović.  Svoj drugi pogodak na ovom meču G.Aćimović postiže  u 30. minutu, nakon odlične asistencije kapitena, koji mu ubacuje oštru loptu u šesnaesterac gostiju. Na novi pogodak se nije dugo čekalo, jer samo tri minuta kasnije V. Stevanović kreće u brz kontranapad,pred šesnaestercem Brčaka razmjenjuje dupli pas sa napadačem B.Stevanovićem, i efektnim šutom u mrežu nemoćnog Balorde završava ovu akciju. U 36. minutu,  G. Aćimović prodire po desnoj strani, šalje dijagonalni pas na drugu stativu M. Stevanoviću, a on iskosa, sa lijeve strane, šutira u nebranjeni dio mreže Lokomotive. V. Stevanović koristi zbunjenost odbrane gostiju,  iz drugog plana dolazi  pred gol  i drugi put se upisuje u strijelce u 39. minutu. Tačku na prvi dio susreta stavlja najbolji strijelac u domaćem timu, B.Stevanović. „Sedmica“ Podrinja, nakon centaršuta V.Stevanovića sa desne strane, postiže pogodak za 7:0. Na početku drugog dijela trener Novaković uvodi dvojicu rezervista, umjesto dvostrukog strijelca G.Aćimovića i veziste Lukića, i domaća ekipa, vjerovatno zadovoljna postignutim rezultatom, poprilično smiruje igru, što omogućava Brčacima da stvore neke polušanse, ali ništa što bi ozbiljnije ugrozilo mrežu čuvara Petrovića, tako da se susret završava rezultatom postavljenim u prvom poluvremenu.

Podrinje je ubjedljivom pobjedom nad brčanskom Lokomotivom, ovjerilo odličnu igru u jesenjoj polusezoni.

„Iako smo po svemu bili favoriti u ovom susretu, Lokomotivu nijednog trenutka nismo potcijenili, niti smo unaprijed upisali bodove. U najjačem sastavu smo izašli na teren i još jednom pokazali da smo zasluženo u vrhu tabele. Što se samog susreta tiče, obilježila ga je fer i korektna, otvorena igra obje ekipe, tako da je i publika, koja je uprkos hladnom vremenu, kao u uvijek u velikom broju bila na tribinama našeg stadiona, uživala u pravoj prvenstvenoj utakmici. Vjerujem da će se svi složiti da je i suđenje bilo odlično, što  je veoma bitan segment svake utakmice. Drago mi je što smo se pobjedom oprostili od naših navijača, kojima smo se osvojenim drugim mjestom odužili za podršku koju su nam nesebično pružali na svim utakmicama na našem terenu“, kazao je Rajo Novaković, trener Podrinja.

Pobjedom nad Lokomotivom, Podrinje jesenji dio prvenstva završava na drugom mjestu na tabeli regionalnog Istoka, sa samo dva boda manje od prvoplasiranog Rudara 1925, dok su Brčaci  na pretposljednjoj poziciji.

FK Podrinje, Tršić

Podrinje (Tršić) – Lokomotiva (Brčko) 7:0 (7:0)

Stadion Podrinja u Tršiću

Gledalaca: 100

Sudija: Milana Marković (Milići)

Strijelci: 1:0 G.Aćimović u 9, 2:0 D.Aćimović u 20 (KU), 3:0 G.Aćimović u 30, 4:0 V.Stevanović u 33, 5:0 M.Stevanović u 36, 6:0 V.Stevanović u 39, 7:0 B.Stevanović u 45.

Žuti kartoni: Ćumurović (Lokomotiva)

Podrinje: Petrović, Tešić, M.Stevanović, B.Stevanović, V.Stevanović, G.Aćimović (od 52. Janković), Lukić (od 52. Aničić), Delibajrić, D.Aćimović, N.Aćimović, N.Novaković

Trener: Rajo Novaković

Lokomotiva: M.Balorda, S.Simić, Šahmanović, Dragičević, Stamenić, Čačković, Golubović (od 65. Vuksanović), Ćumurović, N.Balorda, D.Simić, Marčetić

Trener: Željko Kajiš

Igrač utakmice: Vojislav Stevanović (Podrinje)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica