Mitrović sačuvao jesenju titulu

Remijem sa ekipom Šekovića, u posljednjem kolu u jesenjoj polusezoni,  Rudar 1925 je uspio sačuvati jesenju titulu. Borbeni gosti nisu dozvolili Ugljevičanima da pred svojim navijačima ubilježe pobjedu, ali i da naprave veću razliku u odnosu na ostale pretendente na lidersku poziciju.

FK Rudar 1925, Ugljevik

Prvi dio susreta obilježila je ravnopravna igra oba rivala. Najbolju šansu za domaće  propustio je Davidović sredinom poluvremena, kada mu je Mitrović, poslije prodora po lijevoj strani, poslao jaku loptu, ali on sa pet metara promašuje prazan gol, a za Šekoviće Filipić koji se našao sam ispred golmana Dragića, ali on uspijeva zaustaviti njegov šut. U samom finišu, mreže su se dva puta zatresle, ali oba pogotka su poništena jer su postignuta iz nedozvoljene pozicije. Prvo je, nakon centaršuta Simikića, loptu u mrežu Šekovića poslao Mitrović, a nedugo zatim  pogodak postiže i Popović, ali s obzirom da su oba postignuta iz ofsajda, na odmor se odlazi sa rezultatom 0:0. U drugo poluvrijeme obje ekipe ulaze agresivnije. Prvu priliku da promijeni rezultat, na samom početku, ima najbolji strijelac u domaćem timu, koji nakon odlične asistencije Davidovića izlazi jedan na jedan sa golmanom Šekovića, ali Mitrović brani njegov šut. U 58. minutu napadi Rudara 1925 su urodili plodom i Mitrović se upisuje u strijelce kada je lijevom nogom šutirao sa nekih 20 metara i snažnim udarcem loptu smjestio iza leđa šekovićkog čuvara mreže. Deset minuta prije kraja, nakon što je Božić igrao rukom u šesnaestercu, sudija Barjaktarević dosuđuje najstrožu kaznu. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Milošević, za izjednačenje 1:1. Već u sljedećem napadu kapiten gostiju Popović obilazi štopera Tomića i pokušava da lobuje golmana Dragića, ali neuspješno. Finiš susreta ostaće zapamćen po spornoj situaciji. Nakon centaršuta Simikića iz kornera,  Tomic je bio najviši u skoku i  postigao pogodak, koji glavni arbitar poništava zbog prekšaja nad golmanom. Protesti domaće ekipe nisu uticali da Barjaktarević promijeni odluku, tako da se meč završava podjelom bodova koja je objema ekipa omogućila ostanak u vrhu tabele.

OFK Šekovići

U timu iz Ugljevika smatraju da su bili bolji u ovom susretu.

Malo smo razočarani samim krajem utakmice. Smatramo da nije bilo razloga za poništavanje pogotka, jer je došlo do sudara štopera i golmana Šekovića, što je izazvalo pad Mitrovića, a ne prekršaj Tomića. Ipak, naše slavlje ništa nije uspjelo pokvariti. Odličnom igrom, ne samo u ovom meču, nego i tokom cijele polusezone,  izborili smo se za lidersku poziciju, što nam kao novajlijama u ligi, mnogo znači. Čestitam svojim saigračima na odličnim partijama i zalaganju koje su pružali u ovom dijelu prvenstva i vjerujem da ćemo isto tako nastaviti i u proljeće“, kazao je Aleksandar Mitrović, strijelac pogotka za Rudar 1925.