25.11.2018 (borac-sport, foto: borac-sport)

Vogošća sparing partner

Rukometni klub Borac prvi put nakon sezone 2004-05 i dvomeča sa švajcarskim Vaker Tunom dočekaće proljeće na evropskoj sceni! Izabranici Mirka Mikića pružili su večeras protiv Vogošće Poljine Hills, u revanš utakmici trećeg kola Challenge kupa, najbolju partiju od početka takmičarske sezone, savladali gosta rezultatom 30:18 i izborili nastup u osmini finala trećeg po jačini evropskog klupskog takmičenja.

Izabranici Mirka Mikića, koji je, taktički, perfektno pripremio svoje rukometaše za meč sa Vogošćom koja je u potpunosti bila bezopasna u fazi napada, dominirali su parketom Borika od prvog do posljednjeg sekunda. Meč nije mogao ljepše da počne s obzirom da je nakon 10 minuta igre na semaforu bio ispisan rezultat 5:0.

Svoj prvi gol na utakmici igrači Kasima Kamenice postigli su na početku 11. minuta, a na pauzu između dva poluvremena otišli pri minusu od pet golova (13:8), iako je naš tim u jednom momentu imao i plus od 8 golova (12:4).

U nastavku se situacija na terenu nije promijenila: crveno-plavi su konstantno držali visok nivo igre, dozvolivši gostima da u prvih 20 minuta postignu samo 4 gola, pa je na ulasku u posljednju trećinu drugog poluvremena na semaforu pisalo 25:12, što je bio maksimalni Borčev plus na večerašnjoj utakmici.

Sjajan je na golu bio Bojan Ljubišić sa 15 odbrana, dok su se u polju istakli Vladan Đurđević i Dean Šešić sa 7, odnosno 6 golova. Vrijedi, svakako, istaći i Gorana Daničića koji nije postigao nijedan gol, ali je čak 6 puta asistirao saigračima. U gostujućoj ekipi najefikasniji je sa 4 gola bio Almir Osmanhodžić.

Uskoro fotografije sa utakmice…

BORAC – VOGOŠĆA POLjINE HILLS 30:18 (13:8)

dvorana: Borik, gledalaca: 1500, sudije: Lukas Friser i Radoslav Kavulič (Češka).

BORAC: Beširević, Unčanin 4, Đurđević 7, Daničić, Mijatović, Ljubišić (15 odbrana), Bubić 1, Subotić (6 odbrana), Nježić, Savić, Rađenović 3, Ćelić 2, Šešić 6, Buljina 1, Dragičević, Dakić 3. Trener: Mirko Mikić.

VOGOŠĆA POLjINE HILLS: Geko 3, Džinović, Kadrić, Gavrić 1, Džubur, Efendić (13 odbrana), Ivanković, Halilović, Ćosić 3, Jelačić 1, Zahirović, Osmanhodžić 4, Bosić 3, Hrbat 2, Čičkušić 1. Trener: Kasim Kamenica.

Sloga(D) 36 : 32 Vogošća Poljine Hills
Goražde 32 : 28 Zrinjski
Derventa 21 : 26 Gračanica
Sloga(GV-U) 27 : 25 Lokomotiva
Bosna 29 : 24 Borac M:TEL
Slavija 28 : 23 Maglaj
Leotar 27 : 30 Konjuh