(VIDEO) I Široki savladao Željezničar, Dragan Petrović dosudio novi komičan penal u Premijer ligi

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Željezničar na Grbavici sa 3:2.

Već u drugoj minuti susreta Široki Brijeg je poveo. Nakon sjajne kombinacije i ubacivanja Markovića lopta je došla do Marića koji je matirao Kjosevskog i doveo Široki u vodstvo. Sedam minuta kasnije Veselinović uposlio Ramovića koji je dodao do Jazvića, a ovaj je šutirao pravo u golmana Širokog, a u 16. Široki je ponovo zaprijetio kada je Matić uposlio Eliomara koji je sjajno šutirao, ali Kjosevski je još bolje zaustavio njegov udarac.

Željezničar je do izjednačenja stigao u 18. minuti utakmice. Veselinović je izveo slobodnjak sa desne strane, Bilobrk je loše reagovao, a lopta je došla do Hajdarevića koji je smjestio iza leđa golmana Širokog. U 23. minuti moglo je biti opasno ispred gola Želje, ali je Kjosevski reagovao ispred Bagarića da bi potom Eliomar loše šutirao. Željo je zaprijetio u 27. minuti, ali je lopta nakon ubacivanja Veselinovića iz kornera prošla sve igrače i završila pored gola.

Već u sljedećem napadu Široki Brijeg je ponovo poveo. Franjić je fantastično prošao pored Osmankovića i ubacio u sredinu za Begonju koji je matirao Kjosevskog za 2:1. Veselinović je pet minuta kasnije prošao jednog igrača Širokog Brijega i šutirao iskosa sa lijeve strane, ali pored gola, a potom je pokušao i Ramović, no izostala je realizacija poslije sjajnog prodora.

Franjić je ponovo u 37. minuti bio u duelu sa Osmankovićem, ali je sada Kjosevski reagovao ispred Bagarića da bi minutu kasnije opasni krilni igrač gostiju ponovo šutirao, no njegov udarac je odbranio golman Željezničara, Vedran Kjosevski. U 39. minuti susreta Matić je šutirao glavom nakon ubacivanja Markovića, ali je Kjosevski bio na visini zadatka da bi posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli u 41. minuti kada je Begonja šutirao preko gola.

Željezničar je do još jednog izjednačenja stigao na otvaranju drugog dijela, tačnije u 49. minuti utakmice. Perković je katastrofano pogriješio, a do lopte je došao Ramović koji je uposlio Jazvića da bi on potom pogodio za izjednačenje rezultata. U 61. minuti susreta Veselinović je dobro skočio, ali je njegov udarac zaustavio Bilobrk da bi se pet minuta kasnije Ćorluka sjajno ubacio ispred gola Željezničara, no Kjosevski je fantastično odbranio njegov udarac.

Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 77. minute kada je Zec sjajno prošao i ubacio za Krpića čiji je udarac odbranio Bilobrk da bi šest minuta kasnije Zec šutirao po zemlji sa desne strane, ali pravo u golmana Širokog Brijega. Gosti su do nove prednosti stigli u 85. minuti susreta nakon što je sudija Dragan Petrović dosudio komičan jedanaesterac za Široki, a siguran realizator je bio Eliomar za pobjedu sastava za Pecare na Grbavici.

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 1.500. Sudija: Petrović Dragan (Banja Luka). Žuti kartoni: Kjosevski (Željezničar), Marić, Popović (Široki Brijeg). Strijelci: 0:1 Marić (2), 1:1 Hajdarević (18), 1:2 Begonja (28), 2:2 Jazvić (49), 2:3 Eliomar (85p)

Željezničar: Kjosevski, Osmanković, Rodin, Zilić (46. Osmanović), Pavić, Hajdarević, Šabanadžović, Ramović (56. Dacić), Veselinović, Jazvić (70. Zec), Krpić. Trener: Ismet Štilić.

Široki Brijeg: Matić, Franjić (75. Popović), Eliomar (87. Babić), Marić, Ćorluka, Kovačić, Begonja (90. Barišić), Perković, Bagarić, Marković. Trener: Goce Sedloski.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo