Pl: Junajted se provukao protiv Arsenala i uzeo bod

Fudbaleri Mančester Juanjteda i Arsenala odigrali su 2-2 u derbiju 15. kola Premijer lige.

Utakmica je počela u sporijem ritmu. Treneri su se nadmudrivali a vaećih prilika nije bilo. Ipak, Arsenal je uspio doći do prednosti. Nakon kornera Toreire, Mustafi pogađa za vodstvo Arsenala. Radost gostiju nije dugo trajala. Samo par minuta kasnije, Junajted je izjednačio a strijelac je bio Antoni Marsijal.

Odličnu utakmicu gledali smo i u nastavku. I jedni i drugi bili su odlučni da dođu do pobjede. Arsenal je ponovo bio taj koji je došao do prednosti a strijelac je bio Aleksandar Lakayet. Međutim, radost gostiju sada je trajala još kraće jer je veoma brzo Lingard pogodio za 2-2. Arsenal je do kraja susreta bio bolji. Sjajnu šansu nije iskoristio Obamejang, Mkhtarjan se nije snašao isto, odličan udarac Obamejanga odbranio je De Hea a na kraju je priliku imao i Toreira ali nije imao sreće i ostalo je 2-2.

Arsenal je održao korak sa Čelsijem koji je izgubio od Vulverhemptona dok je Junajted miljama daleko od vrha tabele.