Partizan ''nasuka'' Mornar

Manje od dve sekunde pre kraja susreta, Mornar je vodio 72:73, kada je Renfro iznudio faul, pogodio slobondo bacanje za izjednačenje a potom promašio drugo i tako omogućio Lendejlu da "iz odbojke" donese crno-belima važan trijumf rezultatom 75:73 (18:14, 20:15, 17:24, 20:20)

Drama u hali "Aleksandar Nikolić" pripala je Partizanu! Crno-beli su u XIV kolu ABA j.t.d. lige savladali Mornar košem Džoka Lendejla uz zvuk sirene, nakon promašaja Renfroa sa linije slobodnih bacanja. Prethodno je Voler na drugoj strani pogodio za Mornar i doneo svom timu pola koša prednosti na svega 1,9 sekundi pre kraja. Tada je nakon tajm auta, Renfro uzeo loptu i iznudio prekršaj Drenovca. Prvim šutem je doneo crno-belima izjendačenje, da bi potom promašio, ali je spreman bio Džok Lendejl da u skoku nadvisi Uroša Lukovića i "iz odbojke" donese Partizanu važnu pobedu.

Sam početak meča, pripao je Partizanu, koji je na zonu protivnika odgovorio sa tri trojke Nikolića i jednom Stefana Jankovića. U drugpj četvrtini, igralo se čvrsto a Partizan je uspevao da održi i poveća razliku.

Ipak, gosti iz Bara su se malo po malo vraćali u meč, pa je +9 crno-belih nakon 20 minuta igre, ubrzo palo na +3, da bi u poslednjoj deonici došlo do potpunog preokreta, kada je Mornar na 3 minuta pre kraja. Tada je u ime Parnog valjka odgovorio Renfro, sa dve trojke i već opisanim potezom kojim su crno-beli došli u situaciju da izbore pobedu.

Nakon utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je na konferenciji za medije izjavio:

"Ovo kako igra Mornar, to je najteža utakmica za nas. Sve na pamet, iskusni su. Našu ekipu toliko košta u glavi kada igra 40 minuta protiv zone. Sigurno nismo igrali sjajno, ni dobro, ali smo dobili važnu utakmicu. Kada smo dobili Turk Telekom, svi su bili jako srećni, a ja znam koliko nas košta Evrokup. Igrali smo dobru utamicu u Litvaniji i na glupost izgubili, pa sada platili. Večeras smo dobili, mogli smo sto puta bolje da igramo, mogli smo pogoditi jedan otvoren šut....Teško je bilo bez navijača, ali to nije opravdanje. Dobili smo utakmicu na stvari koje smo izmislili. Naš veteran Renfro se nije bojao. Idemo dalje da kopamo", rekao je Trinkijeri.

Crno-bele sada očekuje novi meč u okviru 7Days Evrokupa, a u Beograd stiže berlinska Alba. Utakmica je na programu, 9. januara u 20 časova.

Partizan NIS : N. Janković, Pejdž 5, Si 2, Marinković, Veličković 2, Pecarski, Zagorac 6, Renfro 18, S. Janković 11, Lendejl 12, Gagić 8, Nikolić 11.

Mornar: Grant 5, Mićović 4, Mijović 3, Drenovac 8, Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler 24, Sane 9, Rebić 12, Luković 8

(Foto: Dušan Sandić)