Francuska se provukla protiv Brazila

Aktuelni svjetski prvaci, Francuzi, počeli su šampionat tijesnom pobjedom nad Brazilom (24:22)

Već prvi meč je pokazao koliko težak zadatak čeka rukometaše Francuske bez pomoći Nikole Karabatića na putu ka odbrani titule prvaka svijeta. „Eksperti” su se dugo mučili sa Brazilom, ali su na kraju ipak slavili 24:22.

Hrvati su u derbiju dana savladali Island (31:27), a senzaciju je priredila Angola pobjedom nad Katarom (24:23).

Legija stranaca Valera Rivere je mogla do trijumfa, ali je Đovani Muašesinge 18. odbranom omogućio Klaudiju Šikoli da iz kontre donese velika dva boda bronzanom sa posljednja dva prvenstva Afrike.

Kakvo je to čudo, najbolje govori činjenica da je na pobjedu Angole kvota bila 25, a na Katar svega 1,01!

U grupi D u Kopenhagenu za iznenađenje se pobrinula i Argentina protiv Mađarske (25:25), mada je imala i napad za pobjedu. U glavnom gradu Danske je do pobjede stigla i Švedska protiv Egipta (27:24), ali je četiri minuta prije kraja bilo 24:24.

Remijem je završen i duel Srbija - Rusija (30:30). Tim Nenada Peruničića je dva minuta prije kraja poveo 30:28, ali je Timur Dibirov sa dva od svojih 12 golova donio bod „zbornaji”.

Rusi su mogli i do preokreta, jer su imali osam sekundi za posljednji napad, ali je Beranac Mijajlo Marsenić izblokirao šut Dmitrija Kiseljeva.

Grupa A (Berlin): Srbija - Rusija 30:30 (16:16), Brazil - Francuska 22:24 (13:16). Sjutra: Rusija - Koreja (15), Njemačka - Brazil (18.15), Francuska - Srbija (20.30).

Grupa B (Minhen): Japan - Makedonija 29:38 (13:18), Island - Hrvatska 27:31(14:16), Bahrein - Španija 23:33 (11:16).

Grupa C (Herning): Saudijska Arabija - Austrija 22:29 (9:15), Tunis - Norveška 24:34(13:18). Sjutra: Austrija - Čile (15), Norveška - Saudijska Arabija (17.30), Danska - Tunis (20.15).

Grupa D (Kopenhagen): Angola - Katar 24:23 (12:8), Argentina - Mađarska 25:25(10:13), Egipat - Švedska 24:27 (11:13)