Krajinović velikim preokretom do druge runde

Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Australijan Opena. On je nakon velikog preokreta izbacio 17. nosioca Talijana Čekinata.

Prvi set bio je prilično izjednačen. Teniseri su čuvali svoj servis sve do desetog gema. Iako je Krajinović imao 30-0 na svom servisu, Čekinato preokretom dolazi do brejka i prvi set dobija sa 6-4. U drugom setu na terenu je postojao samo Čekinato. Talijan se prošetao do 2-0 u setovima, dobivši drugi set sa 6-0.

Djelovalo je da je sve gotovo za Filipa ali on smogao snage da se vrati. BIo je dominantan u trećem setu i dobio ga je sa 6-1. Talijan je idealno počeo četvrti set i na startu je napraio brejk. Čuvao je brejk prednosti do 5-4 kada je servirao za meč. Ipak, Krajinović se brejkom ponovo vraća u meč. Uspio je naš teniser doći do taj brejka. U taj brejku je viđena velika borba a na kraju ga dobija Krajinović sa 10-8. Peti set Krajinović otvara brejkom. Taj napravljeni brejk čuvao je do kraja seta, dobio ga sa 6-4 i preokretom je prošao dalje.

Naredni protivnik Krajinoviću biće Donskoj, koji je ranije izbacio našeg Lasla Đerea.