Valensija bolja od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde mts pretrpeli su drugi poraz u Top 16 fazi Evrokupa, na strani, od ekipe Valensije rezultatom 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19). Crveno - beli naredni meč igraju kao domaćini u subotu od 19h protiv ekipe FMP - a.

U okviru trećeg kola Top 16 faze grupe G, košarkaši Crvene zvezde mts, pretrpeli su poraz u Španiji od ekipe Valensije rezultatom 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19). Najefikasniji u redovima srpskog šampiona bili su Regland sa 21 i Beron sa 11 poena.

Dobro otvaranje meča crveno - belih, nekoliko lepih poteza Džoa Reglanda održavali su prednost do sredine prve deonice. Ipak, španski tim je uspeo da se trgne i u par navrata stekne prednost, ali su u samom finišu izabranici Milana Tomića serijom 4:0 zadržali prednost posle prve četvrtine, 23:21.

Druga deonica u potpunosti je pripala Valensiji, koja je u jednom momentu imala maksimalnih plus 9, ali su crveno - beli na kraju uspeli koliko toliko da uhvate priključak pred veliki odmor, 42:37.

Opet su dobro počeli deonicu crveno - beli, u par navrata imali napad za vođstvo, ali je nedostajalo koncentracije u tim minutima, što je domaćin iskoristio i pred poslednju deonicu otišao sa prednošću 67:57.

Rotirao je trener Milan Tomić i pokušavao da pronađe pravu petorku, međutim vremena je bilo sve manje, a španski tim je dodatno pojačao ritam i na kraju slavio rezultatom 92:76.

U subotu od 19h, košarkaši Crvene zvezde mts igraju meč 16. kola ABA lige protiv FMP - a u dvorani „Aleksandar Nikolić".

Milan Tomić:

’’Da dobijete Valensiju potrebna je bolja odbrana od 92 primljenih poena ili 50 u drugom poluvremenu. Primili smo puno poena iz tranzicije, a dobro smo otvorili meč. Kontrolisali smo utakmicu, ali sam rekao ako padnemo samo dva minuta... I tako je i bilo. Sledeći meč za nas u Evrokupu je u Beogradu protiv istog tima, ali nije samo Valensija i ne samo ta utakmica jer idemo meč po meč. Ne bih o kalkulacijama’’