NBA: Jokiću tripl dabl, Fili pobjeda

Košarkaši Filadelfije savladali su Denver sa 117-110 u najzanimljivijem meču protekle večeri u NBA ligi.

Fila je sjajno otvorila meč. Konstantno su vodili tokom prvog perioda. Nakon prvog perioda imali su dvocifrenu prednost. U drugom periodu imali su i 16 poena prednosti. Međutim, Denver se nije predao. Uspjeli su se vratiti u igru i na poluvremenu je bilo neriješeno.

U nastavku smo gledali veoma izjednačen meč U trećem periodu niti jedan tim nije mogao da se previše odvoji. Pred odlučujući period, Fila je imala poen prednosti. Odluka o pobjedniku pala je u završnici. Pri rezultatu 103-103, Fila je zategla odbranu, otišla na +6 i za Denver nije više bilo povratka.

Filu je do pobjede predvodio Batler sa 22 poena a debitovao je i Bobi Marjanović. Za 14 minuta u igri imao je četiri poena, dva skoka i blokadu. Najbolji u redovima Denvera bio je Jokić sa novim tripl dabl učinkom. On je imao 27 poena te po deset skokova i asistencija.