NBA: Filadelfija razbila Lejkerse, Bobi dvocifren

Košarkaši Filadelfije savladali su Los Anđeles Lejkerse sa ubjedljivih 143-120.

Prvi period nagovijestio je da će odbrane biti katastrofalne. Ogroman broj poena, brz ritam i izjednačena košarka. Nakon 12 minuta igre bilo je 40-39 za Lejkerse. Fila je u drugom periodu igrala koliko toliko dobro defanzivno. U završnici prvog perioda razigrao se Redik i Fila je na odmor otišla sa +9.

Lejkersi su dobro otvorili drugo poluvrijeme. U prvih par minuta trećeg perioda igrali su ozbiljno u odbrani. Međutim, Filadelfija je odigrala sjajno završnicu trećeg perioda i trojkom Mekonela došli su do +15. Lejkersi su pokušavali doći do preokreta u poslednjem periodu ali odbrana im je bila katastrofalna i nisu imali ni promil šanse da se vrate.

Filadelfiju je do pobjede predvodio Embid sa 37 poena i 14 skokova dok je Heris dodao 22 poena. Dvocifren je bio i naš Boban Marjanović koji je sjajno iskoristio minute postigavši deset poena uz tri skoka. Goste je predvodio Kuzma sa 39 poena.