Kozara bolja od Krupe

Fudbaleri Kozare odigrali su danas u Krupi na Vrbasu prijateljsku utakmicu protiv istoimene ekipe člana Premijer lige BiH i slavili sa 1-2.

Šef stručnog štaba FK Kozara Igor Janković ponovo je izveo dva različita sastava u dva poluvremena. U prvom poluvremenu (FK Kozara: Modić S., Bunić N., Kondić A. Raspudić B., Petrović O., Jandrić S., Maksimović S., Lolić D., Šakić M., Glišić D. i Novaković M.) fudbaleri Kozare pružili su dobru partiju i kontrolisali igru na terenu, a šanse propuštaju Raspudić i Glišić i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

U drugom poluvremenu Krupa je bolji protivnik, ali (FK Kozara: Modić S., Komljenović D., Paštar M., Ostojić B., Gvozden S., Selak K, Stjepanović N., Petković V., Kumić B., Gavrić N. i Kukić M.) Kozara dolazi do vođstva u 55. minuti nakon što centaršut Komljenovića igrač Krupe skreće u vlastitu mrežu. U 70. minuti Komljenović ruši igrača Krupe u šesnaestercu Kozare i Krupa sa bijele tačke dolazi do izjednačenja. Igrao se posljednji minut kada Gavrić vraća loptu Kukiću koji oštro šutira, a na odbijenu loptu natrčava Petković i postavlja konačnih 1-2.

Već u subotu 16. 2. 2019. godine pred fudbalerima Kozare je nova pripremna utakmica. U Derventi će se sastati sa ekipom Modriče.

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara