Raspucana Omarska

Stvari polako dolaze na svoje mjesto kako se  bliži nastavak prvenstva. U trećoj pripremnoj utakmic Omarska je pružila najbolju partiju i ubjedljivo savladala Lauš sa 7-1.  Igra je bila na daleko višem nivou u odnosu na prethodne dvije utakmice, kako u pogledu prikazane fizičke spreme, tako i u pogledu uigranosti ekipe i igre sa loptom. Treba istaći da je po prvi put nastupila skoro pa kompletna ekipa.  Trener Vuleta je ovaj put provjerio Lajića na  poziciji desng beka, te se vidjelo da Lajić može igrati na više pozicija. Uglavnom, svi igrači su potvrdili da ulaze u formu i sa optimizmom Omarska  očekuje prvo proljetno kolo i susret  sa ekipom Laktaša.

Što se tiče same utakmice sa ekipom Lauša Omarska je dominirala i strvarala šanse, te je golovima Panića, Krecelja i Lajića povela sa 3-0. Nakon jednog centaršuta, Prtija je glavom smanjio na 3-1,  a svojim drugim pogotkom Panić je postavio konačan rezultat prvog poluvremena, 4-1. U drugom poluvremenu, treneri su pružili priliku svim igračima, ali je i u ovom djelu igre Omarska bila efikasnija, te je postigla još tri pogotka (Krecelj, Rosić i Romanić Darko iz penala) za konačnih visokih 7-1. Imao je i Lauš svoje prilike, ali su i golmani Omarske bili na visini zadatka.

Treba još pomenuti da je i ovaj susret odigran na pomoćnom terenu gradskog stadiona u Banjaluci po sunčanom, ali veoma hladnom i vjetrovitom vremenu. Temperatura je bila ispod nule, što je velika promjena u odnosu na jučerašnjih +15. FK Omarska se još jednom zahvaljuje FK Borac na ustupljenom terenu.

Omarska – Lauš 7-1 (4-1)

Panić 2, Krecelj 2, Lajić, Rosić, Romanić Darko – Prtija

Omarska: Jokić, Anđić, Nišević De, Romanić B, Zdjelar, Grahovac, Lajić, Krecelj, Romanić Darko, Rosić, Panić. Ušli: Radanović, Lončar Nikola, Jokić Marko, Lončar Darko, Stojnić, Timarac, Jokić Stefan.

Mladost 1 : 0 Čelinac
OFK Brdo 4 : 1 FSA
Partizan 2 : 2 BSK
Naprijed 3 : 7 OFK Lauš
Gorica 3 : 1 Sloga
Lijevče 1 : 2 Progres