Sarajevo doveli u probleme

Krupa je poražena (1:2) na Olimpijskom stadionu Koševo, ali su izabranici trenera Petra Kurćubića odigrali hrabro i odvažno, dugo su držali rezultatski egal, a domaćin je pobedonosni pogodak postigao iz ofsajd pozicije, što sudije nisu sankcionisale, već su priznale gol rezerviste Mersudina Ahmetovića.

-Nisam video snimak niti smo još analizirali tu situaciju, ali šta sada možemo da uradimo po tom pitanju? Postoje nadležne institucije i ljudi koji se bave tim stvarima i utvrđuju da li je gol regularan ili ne. Mi se okrećemo našim narednim obavezama, pred nama je još dvanaest kvalifikacionih utakmica – počeo je priču strateg Krupljana Petar Kurćubić.

Sarajevo je povelo u ranom otvaranju utakmice, već u četvrtom minutu protiv “fenjeraša” koji je bio oslabljen za neigranje Stefana Savića, Lazara Marjanovića, Miloša Karišika, Nikole Mandića i Dušana Babića.

-Prvih 25 minuta slabo smo taktički odigrali, nismo baš dobro funkcionisali. Sarajevo je bilo agilnije i napadački dominantno, domaćin je pored gola mogao da reši utakmicu jer je imao još nekoliko sjajnih prilika. Kod tog gola nismo najbolje reagovali, lopta se odbila od našeg igrača, desile su se vezane malo slabije intervencije i splet okolnosti što je lider iskoristio. Posle toga smo se konsolidovali na terenu i do kraja utakmice igrali dobro u fazi defanzive. Taktički, bolje smo stajali i uspeli da izjednačimo rezultat, dovedemo Sarajevo u problem i nervozu – nastavio je analizu gostovanja na Koševu strateg Krupljana.

Trener domaćih Husref Musemić je nastojao da u ovom meču odmori najbolje igrače, ali ih je u nastavku morao da ubaci u igru.

-Domaćin je bio primoran da u igru uvede najjače adute i bukvalno to je i prelomilo utakmicu, ulazak Mersudina Ahmetovića, Benjamina Tatara i Amara Rahmanovića. Kada tu dodate još Krstu Velkoskog i Emira Halilovića to je pet izuzetnih ofanzivaca protiv kojih imaju problem da igraju mnogo jače i bolje ekipe nego što smo mi. Svima se teško braniti protiv ove petorice igrača koji su prevaga i Sarajevo guraju na poziciju najozbiljnijeg konkurenta za titulu. Imali smo i dosta problema u odbrani prekida protiv visokih domaćih fudbalera iz situacije u situaciju ulazili smo u problem. Ipak, naša igra na Koševu daje optimizam da možemo više i bolje i delom sam zadovoljan disciplinovanom i odgovornom igrom. Još kad nam se oporave povređeni igračima mislim da ćemo igrati na višem i boljem nivou – optimističan je šef struke Krupljana Petar Kurćubić.