09.03.2019 Administrator DC

Čelik bolji od Goška

ZENICA, 9. marta (FENA) – U derbiju donjeg dijela Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine, zenički Čelik je u okviru 22. kola na  Bilinom polju porazio GOŠK rezultatom 3:1 (1:0) te učinio veliki korak u borbi za opstanak.

Zeničani su u vodstvo došli u 22. minuti, kada je na dobro ubačenu loptu desnog beka Dušana Hodžića napadač Haris Dilaver matirao gostujućeg golmana Dalibora Kozića za vodstvo od 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Dilaveru je to bio ukupno šesti, a četvrti pogodak ovog proljeća, odnosno on je do tada bio postigao sve golove zeničkog tima u tri utakmice proljećnog dijela.

Čelik je u nastavku, sa dva gola kapitena Anela Dedića - prvog na isteku 58. te drugog u 61. minuti, povisio vodstvo na nedostižnih 3:0 te relativno mirno priveo utakmicu kraju. GOŠK je, naime, u 71. minuti preko Safeta Mujkića postigao počasni gol te smanjio vodstvo domaćina na 3:1.

Gosti su do kraja imali bolje prilike, a odlične prilike da utakmicu učini još neizvjesnijom i interesantnijom propustio je u 73. i 76. minuti Anel Husić.

Zanimljivo je da se Dedić, s današnja dva gola, na listi klupskih strijelaca zeničkog tima ponovo poravnao s Dilaverom pa sada obojica na kontu imaju po šest golova.

Čelik 3 : 1 GOŠK
Sloboda 0 : 0 Željezničar
Mladost 0 : 0 Zrinjski
Radnik 1 : 0 Zvijezda 09
Široki Brijeg 0 : 3 Sarajevo
Krupa 0 : 2 Tuzla Siti