EL: Fenerov veliki preokret protiv Barse

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Barselonu sa 88-82 u 26. kolu Evrolige.

Barsa je sjajno otvorila susret. Blažič i Tomić bili su razigrani i nakon prvog perioda Barsa je imala sedam poena prednosti. U drugom periodu razigrao se Bobi Dikson pa je Fener do kraja prvog poluvremena prišao na samo poen zaostatka.

Barsa je sjajno otvorila drugo poluvrijeme i imali su u jednom trenutku i velikih +12. Međutim, Fener se vratio i prišao na -5. Ipak, Ribas trojkama u završnici trećeg perioda donosi +9 Barsi pred poslednji period. U poslednjem periodu Barsa je održavala vodstvo. Vodili su 76-69 a onda je na scenu stupio Slukas. Vezao je deset poena i donio je preokret svome timu. U penal završnici Fener je na kraju bez problema sačuvao prednost i došao je do pobjede.

Fener je do pobjede predvodio Slukas sa 22 poena dok je goste predvodio Blažič sa 15 poena.