Milići upisali još jedan remi

Milići su, u susretu sa roćevićkim Jedinstvom, upisali drugi remi u proljećnoj polusezoni. Ove dvije ekipe meč 17. kola regionalnog Istoka završile su rezultatom 2:2, a prije Jedinstva bod sa Supač polja odnijela je samo Vlasenica.

Poslije početnog odmjeravanja snaga na sredini terena, gosti koriste prvu izglednu priliku i dolaze do vođstva u 15. minutu. Nakon greške Milićana na sredini terena i dobro odigrane kontre, sam na golmana izlazi M.Nikolić i šalje loptu u mrežu za 0:1. Primljeni pogodak nije uzdrmao domaću ekipu, koja preuzima terensku inicijativu, što daje rezultat u finišu prvog poluvremena. Nakon izvedenog kornera, lopta dolazi do N. Ćirkovića koji sa šesnaest metara volejom pogađa nebranjeni dio pod samom prečkom protivničkog gola i sa izjednačenim rezultatom se odlazi na odmor. Drugi dio susreta počinje još borbenijom igrom Milića, a u 47. minutu, majstorskim golom Ružičić, koji šutem sa dvadesetak metara, isto kao i N.Ćirković, pogađa pod samu prečku , doalzi do preokreta i 2:1. Desetak minuta kasnije, dobru šansu da ovjeri tri boda imao je Teodorović koji izlazi sam na golmana gostiju, ali ne uspijeva da postigne pogodak, a za njim priliku propušta i Vidović čiji  poluvolej sa osam metara ide pravo u čuvara Lakića. Imali su domaći potpunu terensku nadmoć, ali kako to obično  biva,  nakon propuštenih šansi - slijedi kazna. Deset minuta prije kraja,  centaršut sa lijeve strane Đorđić odbija pravo na nogu M.Nikolića, koji sa 12 metara loptu šalje u mrežu Milićana za poravnanje rezultata. Nakon izjednačenja,  domaći su se otvorili, što su gosti zamalo iskoristili pred kraj utakmice kada  lošu povratnu loptu Mičića svom čuvaru mreže presjeca dvostruki strijelac M. Nikolić, izlazi sam na golmana domaćih, ali ovoga puta Đorđić je bio na visini zadatka.

Milićani nisu zadovoljni svojim izdanjem na terenu.

"Kako smo i očekivali, bila je ovo  jedna veoma teška utakmica, puna turbulencija i promjenjljive igre naše ekipe. Sem terenske incijative i dva prelijepa pogotka, teško smo dolazili do šansi, jer su gosti došli sa namjerom da uzmu bod ili da izgube sa što manjom razlikom, što su na kraju i uspjeli,  jer su svoje dvije stvorene šanse iskoristili da postignu pogotke. Za nas je ponovo veliki problem bila realizacija i promjenjljiiva igra,  kada smo nakon preokreta, umjesto da nastavimo u istom ritmu i postignemo još neki pogodak, umirili igru i pokušali da utakmicu privedemo kraju i to nam se obilo o glavu. Ostaje nam da u narednoj sedmici ispravimo svoje greške i što spremniji sačekamo komšijski derbi sa Birčom“, kazao je Nikola Ćirković, prvotimac Milića.

FK Milići

Milići – Jedinstvo (Roćević) 2:2  (1:1)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 80

Sudija: Darko Petković (Brčko)

Strijelci: 0:1 M.Mikolić u 15, 1:1 N.Ćirković u 42, 2:1 Ružičić u 47, 2:2 M.Nikolić u 79.

Žuti kartoni:Antunović, N.Ćirković (Milići), Stanojević, Ilić (Jedinstvo)

Milići:Đorđić, Vidović, D.Ćirković, N.Ćirković, Ružičić, Jovanović, Marinković, Teodorović, Antunović (od 86. Došić), Lazić, Mičić

Trener: Ranko Lalović

Jedinstvo: Lakić, Stanojević, Ristić, Andrić, M.Nikolić, Ilić, Sekulić, Kostić, Pisić, Stojanović (od 68. Stevanović), Ž.Nikolić

Trener: Aleksandar Pisić

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica