Tabanci sigurno preko Studenca

Tabanci, lider na tabeli Područne lige Birač, su odigrali i četvrti kontrolni susret u sklopu priprema za proljećnu polusezonu, i ubilježili još jednu pobjedu. Goste iz Sunčane Reke, ekipu Studenca, su ispratili rezultatom 6:1.

Igrao se 3. minut kada Tomić proigrava Markovića na desnoj strani, on prolazi jednog protivničkog igrača i oštro centrira na pet  metara, na pravom mjestu je Džafić koji postiže pogoak za 1:0. Do izjednačenja dolazi u 16. minutu. Poslije slobodnog udarca sa 35 metara, iskosa sa desne strane, u petercu  se najbolje snalazi gostujući centarfor  i šalje loptu u mrežu  Tabanaca.

Desetak minuta kasnije, Džafić se odlično probija po desnoj strani, oštro centrira na pet metara, na loptu natrčava Lučić i domaći ponovo dolaze do prednosti. Nije se dugo čekalo da se gostujuća mreža zatrese, jer se Džafić ponovo probija po desnoj strani, oštro centrira na 7-8 metara,  Klisarić natrčava i šalje loptu u mrežu za  3:1, rezultat kojim se završava  prvo poluvrijeme.

Odmah na početku drugog dijela, poslije kornera sa desne strane, na jednu odbijenu loptu natrčava Milić i sa 10 metara je šalje u donji desni ugao mreže Studenca, za 4:1. U 62. minutu već je bilo 5:1 kada je  Marković pretrčao  protivničkog štopera po desnoj strani, oštro centrirao, a Džafić glavom, sa desetak metara, šalje loptu u lijevi ugao gostujućeg golmana. Petnaest minuta prije kraja postavljen je konačni rezultat susreta.  Džafić je uzeo loptu na 20 metara, predriblao dva gostujuća igrača i šutirao sa 13-14 metara, ali golman brani. Na odbijenu loptu natrčava Klisarić i sa 5 metara postiže pogodak za 6:1.

Trener Vidoje Đurić ističe da su pripreme u završnoj fazi.

„Utakmica je, prije svega, bila prijateljska, fer i korektna. Iako nam je drago što smo pobijedili, rezultat je ipak bio u drugom planu. Najvažnije nam je bilo da provjerimo dokle smo stigli s pripremama i da probamo određene taktičke poteze, jer se početak proljećnog dijela takmičenja približio. Ni na ovoj utakmici nismo bili kompletni, falili su povrijeđeni Kikić i , zbog privatnih obaveza, oba Đurića, ali  ekipa je pokazala da odlično funkcioniše i da u nastavku sezone ne treba da brinemo za rezultate“, kazao je  trener Tabanaca.

Tabanci su bili u sastavu: Stanojević, Marković, Čabak, Jokić, Krstić, Jović, Tomić, Lučić, Milić, Džafić, Klisarić.