Minimalac Zvorničana

U Zvorniku je odigrana utakmica 19. kola I lige Republike Srpske Drina (Zvornik) – FK Kozara (Gradiška) u kojioj je domaćin slavio sa minimalnih 1-0.

Po teškom terenu, jedva pogodnom za igranje, malo toga lijepog bilo je za vidjeti. Prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga, bez preteranih uzbuđenja pred oba gola. Važnost utakmice stegla je oba protivnika i na poluvrijeme se odlazi bez promjene početnog rezultata.

U 47. minuti domaćin dolazi do vođstva. Loptu centriranu sa desne strane u mrežu nemoćnog Modića glavom sa desetak metara posprema mladi Spasojević. Trgli su se igrači Kozare od tog trenutka i krenuli agresivnije prema golu domaćina. U 51. minuti odličnu šansu propušta Novaković koji glavom šutira zamalo pored stative. Mladi Petković isprobava šut tek što je ušao, a malo zatim u 70. minutu njegov pokušaj blokira odbrana Drine. Pokušava Kozara da dođe do izjednačenja preko Kukića, ali se rezultat do kraja utakmice ne mijenja i bodovi ostaju u Zvorniku.

U sljedeća dva od posljednja tri kola u I ligi Republike Srpske Kozara će biti domaćin. Najprije će sljedeće subote 30. 3. 2019. u okviru 20. kola I lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Sutjesku iz Foče, a zatim u srijedu 03. 04. 2019. godine ponovo biti domaćin Željezničaru iz Banja Luke u utakmici 21. kola I lige Republike Srpske.

Drina (Zvornik): Bogićević M., Vasiljević N., Grahovac L., Bajić S., Mitrović V., Marković N. ( od 81. min. Milošević D.), Stupar S. (od 72. min. Stjepanović O.), Milivojević D., Spasojević S., Vasić R. (od 67. min. Blagojević F.), Jevtić S., trener Imamović Š., nisu igrali: Lukić M., Đulabić K., Alić N.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Komljenović D. (od 80. min. Petrović O.), Raspudić B., Maksimović S., Šakić M. (od 60. min. Kukić M.), Glišić D., Gavrić N., Novaković M., Stjepanović N. (od 64. min. Petković V.), Kondić A., Kukavica A., trener Janković I., nisu igrali: Dončić D., Gvozden S., Ostojić B.

Sutjeska 1 : 2 Željezničar Sport Team
Drina 1 : 0 Kozara
Sloga 0 : 0 Borac
Sloboda 0 : 2 Tekstilac
Slavija 2 : 0 Podrinje
Alfa Modriča 0 : 0 Rudar Prijedor