Budućnost iz Gacka ponijela sve bodove

Budućnost je danas, više srećno nego spretno, iz Gacka ponijela sva tri boda. Ekipi iz Pilice, u 18. kolu drugoligaškog Istoka,  pobjedu je donio igrač Mladosti, Đorđe Salatić, autogolom u 4. minutu.

Pogodak koji je riješio utakmicu postignut je na samom startu, kada je Salatić presjekao jedan napad gostiju,  i ka svome čuvaru mreže poslao loptu  koja nezgodno odskače i prolazi golmanu ispod noge za slavlje Piličana i 0:1. U nastavku, Budućnost je igrala defanzivno, na kontre, dok su se domaći bezuspješno trudili da poprave početnu grešku. U drugom dijelu Mladost je imala terensku inicijativu, a najčešće je u prilici da postigne pogodak bio igrač sa brojem 7, mladi Mrkaić, ali golman Radić je odličnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Gosti su imali dvije šanse vrijedne pomena, prvu oko 60. minuta, kada Mićić iskosa puca pravo u golmana Guzinu, a u finišu Ž.Marković pokušava iz kontre, ali bez uspjeha, tako da se ovaj susret završava bez promjene rezultata postavljenog u 4. minutu.

Za ekipu iz Pilice osvajanje tri boda u gostima ima ogroman značaj.

„Poslije remija i poraza, uspjeli smo ubilježiti svoju prvu pobjedu u proljećnom dijelu sezone. To što je ona postignuta na gostujućem terenu, daje  ovim bodovima dodatnu težinu. Utakmica je bila tvrda, borbena i neizvjesna do samog kraja. Igrali smo na teškom terenu, jak vjetar je duvao svih 90 minuta, i nas i naše protivnike ometao da pokažemo svoj pun kapacitet. Vjetar je donekle doprinio i da protivnički igrač postigne autogol, koji nam je donio trijumf, ali nama je najbitnije da smo upisali bodove koji su nas podigli ka sredini tabele. Nadam se da će nam i rezultati mečeva koji se igraju sutra ići na ruku i da ćemo se zadržati na 9. mjestu“, istakao je Željko Marković, prvotimac Budućnosti.