Slavija u sudijskoj nadoknadi ostala bez dva boda protiv Mladosti

Juniori Slavije i Mladosti danas su u Istočnom Sarajevu podijelili bodove odigravši 1:1 u 17. kolu Premijer lige BiH za juniore.

Jako kvalitetno prvo poluvrijeme odigrali su i jedni drugi, po jako teškim vremenskim uslovima. Mladost bolje ulazi u susret, te imaju u prvih dvadesetak minuta tri jako dobre šanse. U najboljoj se našao Adnan Čerimić, međutim iz peterca u dva navrata nije uspio da ugura loptu u gol. Prilici je prethodila zbunjenost domaće odbrane, ali na sreću Sokolova Čerimić nije u datoj situaciji bio najskoncentrisaniji, te je poslije odbrane Krnetića, pogodio i stativu, pa je propala kolosalna šansa za goste. U odličnoj šansi bio je I Nemanja Nikolić, no u situaciji kada je trebao da šutira, odlučio se da bude nesebičan i doda loptu saigraču, koji je dolazio iz pozadine, te je i pogriješio, pa je propala još jedna odlična šansa gostiju.

Dobre prilike kao da su bile dovoljno upozorenje Slaviji da počne i ona igrati, te drugi dio prvog poluvremena pripada domaćim. U dvije izvrsne šanse našao se Namik Hrustanbegovića. Kod prve je dobio loptu na lijevu stranu, ali je golman gostiju Hanan Kaknjo odlično intervenisao i izbacio loptu u korner, da bi mu potom Dejan Bjeloš servirao loptu kao na tacni, nakon što se prethodno poigrao sa trojicom čuvara, međutim Hrustanbegović je jako loše odradio završni udarac. Mogao je i morao mnogo bolje iz te pozicije. Domaći su uputili I nekoliko opasnih šuteva, no na kraju mreže su mirovale nakon prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme gosti opet otvaraju sjajnom šansom. Ponovo je Čerimić odlično spojen sa golom, imao je čist put prema golmanu Goranu Krnetiću, međutim čuvar mreže domaćih zaustavlja njegov šut. Sve nakon toga, pa do kraja utakmice u potpunosti je pripalo domaćinu, koji je krenuo po tri boda iz ovog susreta.

Slavija do vodstva uspjeva da dođe u 69. minutu utakmice. Marko Maljukan je izveo korner sa desne strane, lopta je došla na drugu stativu do kapitena Dejana Bjeloša, a on takve prilike ne propušta, te od stative šalje loptu u gol za vodstvo domaćih.

Brzo nakon tog gola Slavija ima još dvije fantastične šanse u istoj minuti. Prvo je Darko Kusmuk poslao sjajnu loptu za Parađinu, kojem šut nogom brani Kaknjo, da bi potom Bjeloš uposlio Kusmuka, no Kaknjo ponovo izlazi kao pobjednik i odbija loptu u korner.

U finišu meča Slavija ima još jednu fantastičnu šansu. Dejan Bjeloš je izbio sam pred Kaknju, šutirao, ali lopta se od prečke odbija na liniju, pa je ostalo 1:0 za domaće. I nakon što su propustili svoje šanse, Sokolove je stigla kazna u najgorem trenutku. Igrala se sudijska nadoknada utakmice kada Nemanja Nikolić šutira, a do tada nepogriješivi Enver Bektić u namjeri da ukliže i izblokira udarac šalje loptu u sopstvenu mrežu za 1:1.

Slavija ovim bodom nastavlja niz bez poraza u proljećnom dijelu prvenstva i borbu za opstanak, dok Mladost sada ima 18 bodova.

FK SLAVIJA – FK MLADOST DK  1:1(0:0)